Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van lehetőség nem európai...

Van lehetőség nem európai autót levizsgáztatni?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom vett nemrég egy Jaguar-t. Pontosabban régebben vette, csak most 2 hete ért ide, mert a vírus helyzet nagyon bekavart a szállításba. Segítettem neki felújítani kicsit, nem volt minden tökéletes rajta. A héten elvittük vizsgára, és nem ment át. A baj a sebességmérő óra volt, mivel az mérföldben mér, ami itthon nem megfelelő, ezért nem engedhetik át. Nem lehetett őket meggyőzni, hogy ez így van jól, kilométeres lehet nem is létezik belőle. Kérdeztem, hogy akkor mit lehetne tenni. Mondta, hogy kell szerezni kilométerben mérőt, vagy OT-sítani kell, mert ott ezt engednék. OT-sat a barátom nem akar belőle, annyi pénzt nem akar rálocsolni.

Miért van az, hogy egy gyári autót nem lehet levizsgáztatni ilyen apróság miatt? Miért van ekkora szigor a vizsgáztatásnál? Van rá lehetőség, hogy még is le lehessen most vizsgáztatni? eBay-en már néztünk csere órát bele, létezik kilométeres, de alapjában véve az is MPH-s, csak pici sárga számokkal mellé írták a km/h értéket is (ami gyakorlatilag haszontalan, néztem videót róla, alig látszik normál ülő távolságból). De az idő míg megjön. Addig valahogy le kellene vizsgáztatni.



2021. márc. 28. 12:29
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Ez így van, csak nem értem hogy miért most kezdték ezt. 2 évvel ezelőtt egy ilyen autó úgy ment át műszakin, hogy elég volt a vizsgáztatónak messziről ránéznie. Mostmeg még a szőnyeget is felszedik, megnézve hogy mennyire rozsdás belülről a padlólemez. Nem tudom hogy ez máshol is így megy-e, vagy csak itt a környéken, de ha igen, akkor a forgalomban lévő autók 40%-a nem fogja legközelebb megkapni az engedélyt.
2021. márc. 28. 14:43
 12/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy szigorítottak a műszaki vázsgákon, országosan!


Nem régiben Pesten le is buktattak a rendőrök pár vizsga biztost, akik a Deák ezredes jelenlétében elnézőbbek vtak...


Szvsz, én ezt az autót, jobb kormányosan, mérföldes órával így se, úgy se engedném át, mert nagyon megtéveszti a vezetőt, nem tudhatod pontosan, hogy mennyivel mész és a kilátási viszonyok sem olyanok, mint egy bal oldali autónál, egy előzésnél ez rendkívül veszélyes...


Amit még szintén tiltanék az USA modulos autók, ahol egybe van a helyzetjelző az irányjelzővel, ez is szintén megtévesztő...

2021. márc. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!