Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utólag miért nem szabad hátsó...

Utólag miért nem szabad hátsó ablakokat sötétíteni?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam műszakin, és leszedették. A hátsó "szélvédő" és a 2 hátsó ajtó ablakai voltak lesötétítve. Mi a baja ezzel a jogszabálynak? Miben más ez a sötétítás azoknál az autóknál, amiken gyárilag van fent?

Van valami opció rá hogy hivatalosan fent lehessen? Úgy 8 éve raktam fel az autómra, eddig mindig át is ment műszakin, most viszont nem. Úgyhogy inkább leszedtem, mert amúgy is meg volt már sérülve pár helyen, és újat akartam amúgy is ragasztani rá. Ha ezt meg szeretném tenni, akkor hogyan tudom ezt legálisan kivitelezni? Felhívtam azt a céget akiktől anno rendeltem, azt mondták hogy nem engedélyköteles, gyakran vesznek tőlük még mindig ilyet. Akkor most nekik van igazuk, vagy a vizsgabiztosnak volt?



2021. márc. 30. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Valószínűleg azért történt mindez, mert nem egy szakműhelyben készítetted el a fóliázást, hanem saját magadnak ragasztottad fel a fóliát. Ha jól tudom, akkor senki nem árul műbizonylattal fóliát, amely ezáltal lenne vizsgaképes.

Rajtunk kívül nincs olyan forgalmazó, aki az eladott fóliához ad műbizonylatot. Ha viszont nincs műbizonylat, akkor nincs vizsga sem.


Mi összeállítottunk egy csináld magad csomagot és ahhoz mellékelünk műbizonylatot, amivel már vizsgáztathatod az autódat, mert a műbizonylaton kívül az engedélyszámod is meg lesz, ami a fólia felületén van lézer gravírozással rögzítve, Magyarországon egyedülállóan.


Thomy

2021. márc. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
B oszloptól hátrafelé bármennyire lehet sötétíteni, ha van róla műbizonylat.
2021. márc. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Nem figyeltél, nem tilos, de műbizonylat is kell róla, eddig jófejek voltak.
2021. márc. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Szóval a cég akivel beszéltél, ferdített, mert kell műbizonylat, attól, hogy ők csak úgy teszik fel...
2021. márc. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!