Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban ajánlott ennyire...

Valóban ajánlott ennyire aprólékosan végig menni a "motoros létrán", mielőtt komolyabb motort veszek?

Figyelt kérdés
25éves vagyok, és nemrég szereztem meg a korlátlan motoros jogsit. Azelőtt semmilyen motorral nem mentem, mégcsak robogóval sem. Nagyon szeretnék már motorozni, és kinéztem magamnak egy CB500-ast. Tudok is egy eladó példányt, jó állapotban, reális árban. A pénzem is meglenne rá, csak egy ismerősöm, aki tapasztalt motorosnak vallja magát, mindenképp megpróbál lebeszélni róla. Szerinte babettával kellene kezdeni, aztán valami 50es robogó,-ETZ125-ETZ250-valami 400as, és csak azután vegyem meg az áhitott CB500ast. És mindegyikkel töltsek el legalább egy szezont. Tehát ha mindenben a javaslatát követném, akkor leghamarabb csak 5év múlva vehetném meg a cébét. A sok felesleges pénzkidobásról nem is beszélve. Valóban szükséges lenne ez a sok cécó, túl nagy falat lenne tapasztalat nélkül egy CB500?

2018. jún. 22. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalt ismerősöd már sokszor állhatott fejre.
2018. jún. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen érdemes végig lépcsőzni a kategóriákat hacsak nem szeretnél tolókocsiban vagy koporsóban kikötni.


2 ismerősöm járt már pórul. Az egyik 250cm3 nagy robogót használt és átült kipróbálni egy 700cm3 gyorsulásit.

Kicsit ráhúzott az egyik kanyarnál és borult egyet, ez az egyik lábába került.


A másik ismerősömnek fél éve volt hayabusája ő hídon esett egyet és a barátnőjével együtt meg is haltak .


Babetta helyett szerintem kezdhetsz 125cm3-vel is de mindenképp kell fokozatosan lépkedni

2018. jún. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

35 elmultam mikor elvegeztem a motoros tanfolyamot (no letemre!), ahol 250es Hondaval tanitottak menni.

Mikor meglett a jogsi, kibereltem egy ugyanolyan motort es egy hetveget atmotoroztam vele, de ereztem hogy kell az erosebb.


Kovi alkalommal egy 650-es V Start bereltem, amivel kb. 2-3 hetvegen mentem. Az elejen para volt a meret meg az ero, de hamar beleszoktam.


Mikor ujra mentem berelni a 650es nem volt bent, adtak egy C50 800-as Suzukit, na azota nem is berlem mar a kisebbet, sot a parom 1200es HD-ja utan mar en is az erosebb motorok fele kacsintgatok.


ugy csinald, ahogy neked jo/kenyelmes/biztonsagos

szerintem butasag a legaljan kezdeni ha mar a jogsid megvan

babetta azoknak valo, akik epphogy megtanultak biciklizni :D

2018. jún. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
A tapasztalt barátod kissé vaskalapos. Kezdő nagymotornak tökéletes az áktalad leírt típus. Barátságos, jóindulatú, de már élvezhető. Gondolj bele, korlátlan tanfolyamon milyen gépet vezettél. Volt vele problémád? Nem hiszem. Minden fejben dől el. Ha tisztában vagy a képességeiddel, képességbeli hiányosságaiddal, tiszteled a motort, ne adj Isten picit tartasz tőle, az mind a javadat szolgálja. Kihegyezett sportgépet nem javasolnék kezdőnek, de egy CB500-at bármikor. Megjegyezném, a karakterisztikája és úgy egészében a technikája miatt egy ETZ250 , de talán még a 125 is sokkal "veszélyesebb" mint egy négyütemű 500-as. Vedd meg bátran, ne hidd hogy tudsz motorozni, használd, gyakorolj sokat. Hajrá! Széles utat!
2018. jún. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

baromság


mellesleg a cb500 sem egy aszfaltszaggató


valszeg az ismerős annó babettázott, simsonozott éd nehogymá' neked egyből jobb motorod legyen

2018. jún. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
23%
Nem muszáj végig menni, nyugodtan elszállhatsz egyből, mert nem tanulnod meg az erőt és energiát kezelni. Rajtad áll, hogy egyszer akarod e élvezni a motorozás mamorat, vagy minden alkalommal haza akarsz térni a csaladodhoz, hogy legközelebb új élményekkel gazdagodj és toltodj.
2018. jún. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!