Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csillaggarázsos autó állagmegó...

Csillaggarázsos autó állagmegóvása?

Figyelt kérdés
Van egy kis Citroen Xsara Picassom, semmi extra, szüleim autója volt, 16 éves kocsi, 125 ezer km-el, garázsos kocsi volt, de mivel albiban lakom, a garázsbérlésre már nem akarok félretenni, így a kocsi a parkolóban áll. Félek, hogy hamar kikezdi az UV, mind a belteret, külteret, hogy lepusztult kotla beütése lesz 1-2 év múlva, ráadásul piros színű. Tudom, csak egy autó, s persze a karbantartásokat, takarításokat megkapja. Tehetek érte esetleg többet?
2021. márc. 31. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Vannak különböző védőbevonatok, a gépi autómosó viaszolása a legolcsóbb.
2021. márc. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Millió számra állnak autók a szabad ég alatt.

A nagyobb veszély nem a fényezett elemekre leselkedik, hanem, mit sokan meg sem néznek: az autó alja.

Ott a gyári védelem minősége is kérdéses, ha van is idővel lekopik, és a védtelen vason ott marad meg legtovább, csapdába esik a nedvesség, sokan akkor akarnak tenni valamit, amikor már szétrágta a rozsda... késő, a rozsdásodást megelőzni kell alvázvédőzés, üregvédőzés.

A fényezett elemek, ha a fényezés nem sérült, sokkal kisebb veszélynek vannak kitéve.

Használatban lévő autónál nem ugyanazokból a szögekből éri a napfény, és ha nem mindig ugyanoda, ugyanúgy parkolsz, tovább lassítható az UV károsodás mértéke, de alapból is évekről van szó.

Sokkal nagyobb esélye van annak, hogy valaki megkarcolja, meghúzza a parkolóban, ráesik valami, elveri a jég, mint annak, hogy az UV-től megfakul.

A ponyva felejtős, többet árt, mint használ.

A belső teret tudod védeni árnyékolással, fényvisszaverővel, de nézz körül, mennyi autó áll a szabad ég alatt...

2021. márc. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van ez az ezüst színű takaró amit szélvédő mögé szoktak tenni ha erős napsütés van, hogy a műanyagokat védje.

De szerintem nem az a legfontosabb, inkább a korrózióvédelem. Lealvázvédőzni, és ha kasznin kis foltba is megjelenik a rozsda, azonnal lekezelni.

Saját tapasztalat, 15 éves autót vettem ami addig végig garázsba állt, 0 rozsda volt rajt. Nekem szabadba áll, 1 szabadba töltött év után már elkezdtek rajt jönni az apróbb rozsdafoltok. Én ettől jobban tartanék, mint a fényezés kifakulásától.

2021. márc. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kezdi ki semmi UV, nyugodtan hagyd ott.
2021. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!