Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rosszul beszerelt gyertya...

Rosszul beszerelt gyertya miatt lehet alacsony kompressziós nyomás az egyik hengerben?

Figyelt kérdés
Adott egy Volkswagen golf 2005 1.6 személygépkocsi. Januárban voltam az autóval gyertya cserén, ahol előzőhöz képest más típus de ugyan az a márkán belüli gyertya került bele, egy hónapra rá, olyant produkált az autóm, hogy felvillant olajnyomás lámpa, elmentem vettem bele olajat a beöntő kupaknál habos volt (nem tulajdonítottam nagyobb okot rá mert rövid távot megyek 30km oda és vissza). Mindezek után a rá pár napra menet közben rángatott az autó alig ment, világított motor hiba kontrollampája ESP kikapcsolódott. Elvittem szerelőhöz ahol kiolvasták mi lehet a baj, gyújtó trafó és EGR szelep hibát irt...végül mindent rendben találtak, gyertyák,gyújtótrafó egr szelepet nem nézték...megmérték a hengereben a kompressziós értéket ahol az elsőben volt 8-9 Bar valami 12 helyet. Szerintetek?

2021. márc. 31. 19:07
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
Komoresszioz ugy mernek,hogy a gyertya helyere tekernek be egy szerkezetet....ugyhogy ha szar lenne a menet vagy barmi ilyesmi azonnal kiderulne.....
2021. márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyertya miatt nem lehet rossz a kompresszió, esetleg ha kifúj mellette , de azt már lehet hallani.
2021. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Elvittem szerelőhöz ahol kiolvasták mi lehet a baj, gyújtó trafó és EGR szelep hibát irt.."

"gyertyák,gyújtótrafó egr szelepet nem nézték.."

Akkor miről beszélünk?

Felejtsd el ezeket a kontárokat, és vidd el egy normális szerelőhöz.

Ez olyan mintha a háziorvos lábtörésre vérnyomáscsökkentőt írna.

2021. márc. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha gyújtótrafó és EGR szelep hibát írt és azokra nem néztek rá, degeneráltak? Vidd máshova.
2021. ápr. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!