Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlása magánszemélytől...

Autó vásárlása magánszemélytől? Mit lehet tenni a túlárazott autókkal? Lent pontositom

Figyelt kérdés

Adott egy autó amit a tulaja pl 380 krajcárért hirdet, de ezek az autók a piacon 300 krajcárért mennek(állapot, futás, szervizkonyv hasonló). Azért írok krajcárt, mert nem az ár a lényeg most.

Mondom nézzük meg, első tulajdonostól..

Mondtam neki, hogy szép és jó, ajánlottam fel neki 300 krajcárt.

Nem fogadta el. Történetesen tudom ki vette meg az autót ( egy utcában lakunk mind a hárman), 280 krajcárér, hosszas sikertelenség után, eladta neki.


A kérdésem:

Milyen ötleteitek vannak arra, hogy alkudozasnál hogy legyek jobb alku pozícióba?

Nem vagyok/voltam pofátlan.

Esetlegesen miket kellene figyelni, s belekötni?


Igazából én egy dologba tudtam. Egy cég árult hasonló autót, jobban felszerelve, de abban 15 ezrenként lett olaj cserélve, ellenben a 30al amit néztem.

Tulajt semmi nem érdekelte, hogy miért nem ér annyit.

Végül, majd 100 krajcárral olcsóbban eladta ... Mint amennyiért hirdette.


Tippek, módok amivel elkerülhetőek az ilyenek?


2021. ápr. 2. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel később adta el 280 krajcárért?
2021. ápr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1-2 héttel később mész, lehet, hogy te viszed el 300-ért.
2021. ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Beviz Elek ***** válasza:
92%

Én csak simán megmondanám hogy ha meggondolja magát akkor hívjon nyugodtan és ha addig nem szereztél be másikat akkor az általad ajánlott összegért elviszed. Én nem vagyok az az alkudozós típus, ott az ár és ha tetszik akkor elviszem, ha nem akkor sarkon fordulok és nem pazarlom az időmet, én ez alapján lövöm be a meghirdetett autó árát és ebből lehet egy keveset alkudni.

400 krajcárért (fontért) meghirdettem az egyik autómat, jöttek az üzenetek hogy "200 today", "200 now bro", "200?", de végül 350ért elment.


Mást nem tudsz csinálni, a tulaj ennyire tartja, nem kényszerítheted fegyverrel, aztán vagy elmegy az altala kívánt áron vagy pedig belefarád és odaadja olcsóbban.

2021. ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz semmit tenni. Amikor elkezdi hirdetni, rendszerint túlértékeli az autóját. 1 hónap sikertelenség után már más a helyzet.

Viszont várni sem jó, mert lehet lemaradsz róla. Szóval, beszélsz vele, megadod az ajánlatot, ha nem fogadja el, hagyjad ott a telefonszámod.

2021. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a 280 krajcáros vevő lehet kamuzik. Én is kevesebbet szoktam mondani az autóm értékére, mint amennyit fizettem érte.
2021. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne úgy menj oda, hogy máshol olcsóbb, mert azt mondja akkor vedd meg azt.

Aztán nézd át alaposan a kocsit, mint aki értene hozzá, kicsit húzd a szád hogy szép szép de hát ez meg az... a végén meg meg kell mondani h. mennyit ajánlasz érte és akkor azonnal viszed

És nem kell ahhoz ragaszkodni, közelíteni kell az árakat.

pl. ő hirdette 380-ért, te ajánlasz érte 300at és végül kis egyezkedés után 340ért viszed

2021. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 krwkco ***** válasza:
100%

Nagyon fontos, hogy az alku közben ne sértsd meg a tulaj büszkeségét. És ne támadólag említsd kedvenc autójának hibáit.

- ez egy fostalicska a sarokig sem fog elmenni

helyett

- nekem úgy tűnik, hogy kék a kipufogó füst. Ha megveszem, szimmeringcserével de lehet, hogy gyűrűzéssel kell kezdenem, ami ... ft. Én ennyit tudok rászánni, mert tartalékolnom kell a javításra.


Ha megsérted a tulajt, néhány tízezerrel kevesebbért is eladja másnak, csak ne Te kapd meg. És, ahogy korábban mondták, névjegy, telefonszám. De úgy kell elválnotok, hogy a tulaj ne érezze, hogy veszített ha Neked adja el.

2021. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
szai uram mennyit engedünk a feléből pacsi tesó amúgy van pénzed buszjegyre, mert én pont otthon hagytan, de átutalom majd este, vagy 1 óra mulva inkább mert a haveromnaál pont van laptotp internet és pont hozzá megyek, csak meg kéne innom egy kávét mert hulla vagyok nincs 180 forintod annyi egy kávé
2021. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ajánlatot érdemes tenni és otthagyni a számod, hogy annyiért érdekel téged.
2021. ápr. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mit lehet tenni a tularazott autokkal? A valasz: semmit. Ne vedd meg. Ha nem tetszik a kiszabott ar hagyd ott. Nem a vevo mondja meg hala istennek hogy mennyibe keruljon a kiszemelt auto. Ha egy auto elter az adott tipus atlag piaci aratol annak oka van. Megpedig az, hogy az auto jobb allapotban van mint az atlag.
2021. ápr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!