Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó kereskedésből...

Használtautó kereskedésből ugye kockázatosabb autót venni mint magánszemélytől?

Figyelt kérdés
Nem vettem még használtautó kereskedésből, de van egy olyan gyanúm, hogy egyrészt sokkal rutinosabbak abban,hogy kell átkúrni valakit, mint egy átlag ember aki 10 évente ad el egy autót. Másrészt gondolom nekik az éri meg ha valami széthajtottat megvesznek olcsón, és azt külsőre kipofozva drágán eladják? Mi a véleményetek, hagyjam ezeket a kereskedéseket, vagy néha lehet itt is azért normálisat találni?

2021. jan. 28. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik kereskedő sok éve ugyanott működik, az biztos nem így csinálja. Egyszerűen elterjedne a rossz híre és mindenki kerülné.

Én is most autóvásárlásban gondolkodom. A hasznaltauto.hu-n levő autók 95%-át kereskedők árulják, tehát nagyrészt kereskedések autóit nézem interneten, ill. az érdekesebbeket a helyszínen is. Valószínűleg kereskedésből fogok autót venni.

Amúgy el lehet vinni az autót átnézetni autószerelő műhelybe, sőt ma már arra is van szolgáltató, hogy a helyszínre megy és ott nézi meg az autót. És ez számít, mert engem a kereskedő is, meg a magánszemély is át tud verni, ha akar.

Értelemszerűen, ha a kereskedő vagy a tulaj nem akarja, hogy átnézzék az autót, ill. zavarja az is, ha odamegy egy szolgáltató a helyszínre átnézni, azt azonnal ott kell hagyni.

2021. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fetétlenül rosszabb. Attól hogy valaki csak 10 évente ad el egy autót, még tudhat reflexből hazudni, vagy ismerheti a nepperkedés trükkjeit. És ugyanez a másik oldalon is igaz, attól hogy kereskedés, simán megérheti nekik valós állapotú autókat árulni nagy forgalommal de autónként kicsit kisebb haszonnal.
2021. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen arra vagy kíváncsi, hogy ki és hol tud átbaxni használt autó vásárlásakor? Nyugi, szinte bárki ha nem vagy körültekintő.
2021. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
100%

Hogy 2021-ben még mindig komolyan itt tartunk,hogy a gecy nepper aki biztodan átkur......de a becsületesség szobra,a magánszemély,ezt sosem fogja megtenni veled.....

A másik meg,hogy a kereskedőnél nem csak az általa megvett "kipofozott szarok" állnak/állhatnak,hanem bizományos kocsik stb stb.....egyebkent meg ez is egy óriási tévhit,hogy a nepper megveszi a hulladékot majd telefújja szilikonnal es mar dörzsöli is a tenyerét,hogy kinek tudja arany áron eladni a szart.......ez rohadtul nem igy működik......

A magánszemély meg sokszor rosszabb mint bármelyik valoban kókler nepper.......

Ugyhogy a megoldas egy atvizsgalas.Ott azonnal tisztán látsz és nem kell elcsépelt frázisokat puffogtatni......

2021. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Kereskedő és sok privátember sem megy bele független szerelős atnézetesbe , friss műszakit ad irat egy szerződést lehet menni egy rövidet és helló . Ajánlott kereskedesnél ritkább a félrevezetés , ezek rugalmasabbak . Az hogy felujitják megszerelik eladás előtt szinte csak 20% , maradék lemossa kitakaritja maxi . Alaposan meg kell nézni es fontolni a vételt mert zsákbamacska a hasznalt gép , minél korosabb es lenyomozhatatlanabb annál inkább . Piac töredeke aki hirtelen vett autót megbanja vagy örökli a megkimélt karbantartott autot es eladja ,
2021. jan. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én eddig csak onnan vettem, szóval bár nem tudom, hogy magánszemélytől venni mennyire más, de azt el tudom mondani, hogy engem még nem vertek át egyszer sem, pedig minden autómat más-más városban vettem, illetve vettem már nagyon olcsó használt autót is (pár száz ezer ft) és nagyon drága használt autót is (10m felett).
2021. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, pont, hogy biztonságosabb. A szavatossági jog kedvezőbb cég esetén a vevő számára.

Továbbá, a cég (ha nem Józsi Bá' kft-ről van szó), ad a hirnevére. Nem értékesít szakadt autókat. A lényeg, hogy megbízható kereskedést válassz.

2021. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Irtátok, hogy sok magányszemély nem megy bele az átvizsgálásra hordásra.

Leírom, hogy miért nem: nincs rá időm!


Arra, hogy teljesen lehetetlen időpontban vigyem a város másik végébe, ott órákig fikázzák meg nézegessék hozzá nem értők, aztán az ürge kopott kormányra meg ülésre akarjon alkudni százezreket.

Ne adj Isten még találnak is egy kopottabb lengőkart, hát akkor meg össze is dől a világ.

:-)

Nem fogok véletlen szerűen szabadságot kivenni a munkahelyemen, egy autót nem fogok szervízekbe hordani feleslegesen, mert az ipse egy használt autó áráért szalon állapotot akar.

Vagy bontóig nálam van az autó vagy kereskedésbe adom.

2021. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nemrég tettem le a jogosítványt, apukámtól a 18. szülinapomra autót kaptam. mondott egy keretösszeget, onnantól rámbízta. egyedül választottam a kocsimat, kereskedésbõl. én is ettõl tartottam, hogy átbasznak, fõleg mert fiatal nõ vagyok, ráadásul szõke is, úgyhogy a kiszemelt példányt két helyre is elvittem átnézetni, egy független szervízbe (én választottam, nem a kereskedõ) és egy márkaszervízbe is. mind a két helyen normálisan átnézték, kaptam papírt a hibákról amiket találtak, én ezt elfogadhatónak ítéltem meg (pl pótféklámpában egy led kiégett, kopott az ablaktörlõ) és megvettem. 12 hónap garanciát vállalt rá a kereskedõ. 8 hónapja van nálam (15.000 km) és eddig nincs semmilyen hibája. (12 éves japán autó). úgyhogy én ajánlom a kereskedésbõl vásárlást.
2021. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Negatív példakból is millió , ex Conti car és hasonlo bandák AAA telephelyek és amiket nem ajánlanak a megtevesztettek .
2021. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!