Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor cserénél zárlat?

Akkumulátor cserénél zárlat?

Figyelt kérdés
Tönkrement az akkumulátorom az autóban. Betettem az újat, Pozitív majd negatív ahogy ajánlják, A negatívnál szikrázott egyet. Eddig 55Ah 450A volt benne, egy Bosch 56Ah 480 A akkumulátort ajánlottak. Most a szikrázás óta ha ráadom a gyújtást semmi sem történik.A kijelző sem villan fel. Tudok ezzel valamit kezdeni itthon?
2021. ápr. 3. 10:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztosítékokat ellenőrizd, cseréld.

Zárlat okát meg kell keresni, ha újra kicsapja a biztosítékot.

2021. ápr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A szikrázással semmi gond, természetes. Ha a polaritást nem cserélted fel, nem okozhattál gondot. A méretkülönbség se baj. A továbbiakban egy próbalámpa nagy segítségére lehet annak, aki minimális elektromossági ismeretekkel rendeljezik.
2021. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen 3 biztosíték is meg van olvadva. Most néztem meg.Nem rég van meg ez az autó. Neten nézve a képeket nem is ilyen színűek a biztosítékok. 3 darab kék olvadt meg egymás mellett, de neten akinél van ilyen fotózva kék, piros, sárga sorrendben vannak. Utána kell néznem, hogy egyáltalán jó biztosíték volt e benne.
2021. ápr. 3. 11:44
 4/18 A kérdező kommentje:
Az ólom is megfröccsent a negatív felrakásakor, tehát a kisülés nagy hőt adott le.
2021. ápr. 3. 11:45
 5/18 A kérdező kommentje:
1996os Seat Cordoba sedan. AEX.
2021. ápr. 3. 11:46
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor balfsz módon felcserélted a két pólust. Valószínűleg nem úsztad meg pár biztosítékkal.
2021. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jobb +, ugyanúgy tettem be ahogy a másikat kivettem.
2021. ápr. 3. 12:02
 8/18 A kérdező kommentje:

Ez ment bele

[link] és egy ilyen volt benne

[link]


A gépkönyv szerint és a bolt szerint is ahol vettem az újat a 480A indítóáram még jó a kocsihoz.

2021. ápr. 3. 12:06
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mikor kicsit elfordultál, valaki galád módon odament, és megcserélte a két kábelt.


Egy sima akkucserétől nem szokása leolvadni az ólom kivezetőnek, meg a biztosítékok se szoktak marékszámra elpattogni.

2021. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az indítóáram (A) és a kapacitás (Ah) különbözősége nem okoz ilyet.

Vagy felcserélted a polaritást, vagy valami eleve zárlatos volt.

2021. ápr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!