Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem éri el az üzemi hőfokot...

Nem éri el az üzemi hőfokot az autó mutató szerint?

Figyelt kérdés
Hé hengerfejezve lett, már akkor alacsonyabb volt a mutató mint addig, viszont az obd olvasó 88 92fokot írt a víznek. Viszont ma alig az alsó vonal felé megy a mutató 50km után is, viszont ahogy megállok akkor a mutató felmegy középre, ha elindulok vele visszaesik a vonal felé kicsivel. Mi lehet a baj? Rá akartam dugni az olvasót de hála Istennek beszart.
2021. ápr. 3. 13:56
1 2
 1/15 Beviz Elek ***** válasza:
Termosztát nem zár rendesen.
2021. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Most már csak azt nem tudjuk hogy mi az alsó vonal, meg az hogy középre megy, és a vonal felé kicsivel.
2021. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem kéne így használni ugye?
2021. ápr. 3. 14:30
 4/15 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 3. 14:34
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez 50km után van így városon kívül. Ha megállok alapjarat ön felmegy középre venti is bekapcsol
2021. ápr. 3. 14:35
 6/15 Beviz Elek ***** válasza:

A menetszél lehűti a vízhűtőben lévő vizet és az visszahűti a motort. Ha megállsz akkor a menetszél nem hűti a hűtővizet és elkezd emelkedni a víz hőmérséklete a hűtőben, a melegebb víz kevésbé hűti a motort és elkezd elindulni felfelé a visszajelződ. Amikor már a hűtőben is túl meleg a víz akkor elindul a ventilátor hogy ne forrjon fel az egész.


Ha jó lenne a termosztátod akkor ugyanolyan "hideg" lenne a víz a hűtőben mint most, csak nem engedne be be ilyen sokat belőle és a mutatód olyan lenne mint amit odaszögeztek középre.

2021. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Lehet így használni az autót vagy nem érdemes?
2021. ápr. 3. 15:06
 8/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy írod. Lehet, de nem érdemes.


Ha nagyon fontos akkor el tudsz vele menni, viszont ilyenkor fokozottan kopik a motor ami idővel megbosszulja magát. Egy olcsó és könnyen cserélhető alkatrészről beszélünk, nem érdemes ezen spórolni, főleg hogy a fogyasztásod is enyhén megnő tehát pénzt buksz azzal ha nem csinálod meg.

2021. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
OKés 1 kérdés maradt. Engem már 3 szor szarban hagyott a termosztát, letölrt az egyik csatlakozónál, ezért faterom megmókolta egy fémmel, amire rácuppan ugye a cső ha jól tudom. Na most ahogy keresgéltem termosztátot, nem tudom melyiket kéne vegyem. ha jól látom van olyan ami csak a belseje, meg van egybe a külső részével. Elég ha csak a benti részét veszem meg? Remélem érthető D:
2021. ápr. 3. 17:39
 10/15 A kérdező kommentje:

Tehát van egy ilyen: [link]


Meg egy ilyen fajta: [link]

2021. ápr. 3. 17:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!