Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fordulathoz képest nem...

A fordulathoz képest nem gyorsul a motor!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy Golf 4 1.9pd tdi. Az autórol annyit kell tudni, hogy a 101le-s (ATD) motor volt benne, de hozzám már motorcsere után érkezett. (131le ASZ motorkód) Kézi 5ös van benne, és elméletileg gyári.

De mégis a motor furdulatához képest nagyon lomha. Az 5-ös váltót is kevésnek érzem hozzá. 5.be 110-120km/h-nál már 3000-et forog, épp ezért autópályán már a fogyasztása is igen magas, és a vizet is szerettel eszi. Én gondoltam arra, hogy a motorhoz nyúlva volt, és nincs optimalizálva. Arra is, hogy (elvileg így van, de lehet hülyeséget mondok) az ASZ motorokat 6ossal szerelték, ezért is kevés neki az 5-ös. Vagy csak szimpán az egr.

Segítségeket előre köszi!



#Volkswagen #motorprobléma #Golf 4 #1.9 PDTI #egykilenc #ASZ-motorkod
ápr. 27. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Te mindent össze tudsz hordani aminek semmi köze egymáshoz.

Mi köze a 6-oshoz ennek?

Meg az egr-nek?

Ha optimalizálnák akkor kevesebbet forogna?

De ilyen áttétel mellett pont fürgének kellene lenni.

ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Videók alapján az asz 110 környéken 4-esbe kene 3000 körül pörögnie
ápr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez autó, nem motor.
ápr. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen gányolásnak néz ki a dolog, úgy el tudom képzelni, hogy egy benzines váltójával van összerakva, mert azok mennek általában 3 ezres fordulatnál 100km/h környékén, 5.-ben
ápr. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csúszik a kuplung ( na de ennyit?) vagy tényleg egy 1.6sr váltója lehet rajta. Optimalizálás és bárminemű teljesítménymódosító beavatkozásnak ehhez semmi köze nincsen. Az hogy mennyit forog a váltóáttételezéstől függ.
ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
1. Amint olvastad segítséget kértem nem kioktatást.
ápr. 30. 08:51
 7/7 A kérdező kommentje:
4.-5. Köszi az ötletet!<3 Ez pl. eszembe se jutott, de most mindenképp utanánna járok.
ápr. 30. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!