Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia 2010 facelift,...

Krómgyűrű kérdése:

Skoda Octavia 2010 facelift, 1.6 MPI motor problémák?

Figyelt kérdés

A családomnak van egy fent említett típusú autója, ami 5 éve nálunk szolgál és nagyon szeretjük.

Azonban az elmúlt napokban vettük ugyancsak észre, hogy váltást követően mintha "morogna, kopognak" valami a motortérben. Főként kis sebességnél hallani, például miután felváltok 40-nél 4.-be és gázt adok. Akkor hallani valami morajlást. Itthon megnéztük, és mintha a motor vezérlés felőli oldalánál jobban hallhatóan lenne a zaj.


A másik dolog az pediglen, hogy üresen enyhe gázadásnál szuszog a motor. Olyan mintha valahonnan fals levegőt szívna, bár nem tudjuk. Mondom, most figyeltünk fel ezekre a jelenségekre.


Eddig mindent megkapott tőlünk az autó, néha még az előírtnál hamarabb is cseréltünk benne olajat és szűrőt. De ez nem minden.


Nem vagyok nagy autószerelő, pár régebbi technikát már szereltem, de nekem ez már bonyolult, és a szerelő is csak az ünnepek után nyit, de ez így is elég aggasztó.


Esetleg valakinek van már ilyen, ezzel a motorral tapasztalata, vagy ismer ilyen tüneteket, hogy mire utalhat?



2021. ápr. 3. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2007 O2 fl előtti 1.6 mpi - octaviám van, sokat olvastam külföldi forumokat és teszteket erről a tipusról, ha nem hengerfejes akkor nem lehet vészes gondja. Legalábbis a motor az nagyon strapabíró. Nem vagyok autoszerelő, van pár tippem de hülyeséget nem akarok írni. Vidd el rendes forgalmas szervizbe ott megmondják a tutit, addig ne is spekulálj a neten. Hidd el nem éri meg az ideget :D
2021. ápr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszod!

Az elmúlt 2-3 napban, érdekes, de nem figyeltem fel ezekre a tünetekre és hangokra.

Magától meggyógyult vajon? :D

2021. ápr. 8. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!