Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 2000-es évjáratú...

Rolika1992 kérdése:

Van egy 2000-es évjáratú Škoda octavia 1.9 tdi motoros autóm. Olyan jelenséget produkál, hogy 4. Fokozatban mikor elérem a kB 90 km/h sebességet megtorpan az autó olyan mint ha tiltana valami. Utána nem is gyorsul úgy. Mi lehet a probléma oka?

Figyelt kérdés
hogyan tudom orvosolni? Hibát nem jelez, nem villan fel semmilyen visszajelző.

2021. jan. 26. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Válts ötösbe.

Viccen kívül olvastasd ki az ecu-t. Lehet ott van valami hibakód ami meggátolja hogy 90 fölött menj

2021. jan. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudok menni 90 felett csak ha ki huzatom 4.ben tilt.
2021. jan. 26. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem a kérdést. Szóval ha kihuzatod 4-esben akkor rúl hamar tilt?
2021. jan. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, bocsánat ha félre érthető volt a kérdés
2021. jan. 26. 20:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja mostmár megvan.

1 opció: ninca jól összehangolva a sebességfokozat a többivel (váltós megcsinálja)

2 opció: el van kopva a váltó fogaskerekeinek az a fokozata (ugyancsak váltós megcsinálja)

3. Opció: ecu. De ez caak a legvégső eset.

4 opció: elsviszed szerelőhöz,ők szétszedik stb. Mivel én most csak tippelgetni tudok.

Sok sikert a megcsináltatásához. Ha még eszembe jut valami leírom

2021. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Mindenképp megnézetem én gondoltam turbó hibára mert egy ideig szépen húz meg nem minden alkalommal történik a tiltás
2021. jan. 26. 20:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Hol kezd el tiltani? Egyébként igen a turbó is lehet ludas hogyha nincs több ereje es úgy tilt le.

Amúgy bocsi ha nem adtam jó válaszokat mindenhol,még én si most tanulom az aurók világát részletesebben. Amúgy 16/f

2021. jan. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!