Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 11 celsius fok is hideg a...

11 celsius fok is hideg a tdi-nek? Miért?

Figyelt kérdés

1 hónapja lett minden izé bizé jeladó cserélve, adagoló előtöltés is be lett állítva mert hidegbe azaz akkor -5c nem indult.


Ma délbe +11c -be indítom erre ugyan úgy nem akart indulni , de valahogy mégis sikerült, talán gázt nyomtam? Utána leállítottam majd ismét indítottam és jól indult. De az első indításnál füstölt.


Na, tehát jövő héten 0c lesz és nekem meg kell reggelente a kocsi, de nagyon kell mert 4 napig autót szállítok vele ország másik végébe ha nekem bexarik kötbérezés lesz, Húsvét miatt se szerelő se senki aki rá tudna nézni kedden meg 12 órára Szegeden kell lennem és reggel 7-es indulás van.


110 lovas 1.9 Tdi (afn) Alhambra.


Van valami taktika, tipp, hogy mit csináljak ha nem indul? Másik kocsim az pont szerelőnél van.. és lesz is 2 hétig.



2021. ápr. 4. 00:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Izzít? Vigyél hidegindító spray-t. Szerintem valami az izzítással lesz.
2021. ápr. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg már kopott a motorod és az izzítógyertyák sem biztos, hogy működnek. Egy jó Tdi nulla fokban is beindul izzítás nélkül, +5°C felett pedig már nincs is szüksége izzításra.
2021. ápr. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%
De hát a tejdéjí örökélet megy egy nap! Most akkor mégse?
2021. ápr. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Izzíts többször, rgymás után, az talán segít.
2021. ápr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ott más baj lesz, semmi köze az izzításhoz ilyen melegben.
2021. ápr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Legszívesebben elektromos autóval járnék csak ugye van ez a mellék állás nem fizet jól, de rendes meló mellett kiegészítem a dolgokat, ha már a tippmix sosem jött be.. ezt az autót olcsón tudtam venni mindig figyelek rá, szeretem mert olyan semmilyen mégis kényelmes és 7 embert meg 2 tonnát tudok vele vinni, másik egy Ducato 2.8 dízel, na az a nagyon jó autó csak 3 személyes és most lakatoltatom.


Amúgy semmit nem izzít. Szerintetek is porlasztó hibás ?

2021. ápr. 4. 09:04
 7/17 A kérdező kommentje:
Izzító gyertyákat kimérték 1 volt rossz , cserélték. Évente megöl 1 izzítógyertyát.
2021. ápr. 4. 09:04
 8/17 anonim ***** válasza:
Méresd meg benne a kompressziót. Addig nincs értelme más felé tapogatózni.
2021. ápr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Bizony a kompresszió is lehet baja.

Nekem is az volt és már 0 foknál nem akart beindulni.

De ha egy kanna forró vizet rácsurgattam a motorra gyönyörűen indult minuszba is.

A szelep hézeg volt neki kicsi, illetve hidegen nem volt.

De előtte én is egy sor izzito gyertyát cseréltem, teljesen feleslegesen.

2021. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Két dolgot érdemes tisztázni, az izzítást és a kompressziót, még mielőtt bármi továbbiba belemennénk. Izzítás közben multiméterrel rá kell mérni a gyertyára, hogy megkapja-e a feszültséget, különben hiába van jó gyertya a motorban, ha mondjuk az izzításmodul nem is működik. Ha működnek a gyertyák, akkor nem árt egy kompresszió végnyomást mérni. Kopott motorral felesleges tovább kínlódni, ami jó izzítással 11 fokban nem indul, annak annyi.
2021. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!