Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a hiba a képletben, hogy...

Mi a hiba a képletben, hogy nem megy "normálisan" a simson?

Figyelt kérdés

Kettő motor paramétereit fogom felsorolni:

Az én motorom:

Simson s51 60ccm 4 felömlő amik úgymond el vannak nyújtva nem síma "négyzet" alakúak, 19mm szívónyílás átmérőjű bvf karburátor 72-es főfúvókával, 32mm (ez is bővített) kipufogó könyök és a hozzá tartozó dob.


Haverom motorja amit én raktam össze:

Simson s51 60ccm 2 felömlő tehát normál. karbinak nem tudom mekkora a szívónyílása 85-ös főfúvóka van benne. 32mm bővített kipufogó könyök és hozzá tartozó dob.


Az én motorom nem bírja a szembe szelet, de a haveromé igen.

A váltó ugyanaz mind a kettőbe, én raktam össze "hosszú" 4. van benne tehát 24-32 fogaskerékpár.


A haverom simsonja az úgy megugrik hogy hihetetlen, az enyém esetében megihatnék egy kávét mire felgyorsul.


Az én motoromban ha már "csak" a 80 főfúvókát tettem bele akkor már fulladozott, beköpte a gyertyát. A másik motor esetében nincs ilyen probléma, abba akár önteni is lehetne a benzint nem fullad be.


Mit lenne érdemes változtatni az enyémen, dobjam ki esetleg a hengert?


2021. ápr. 4. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos nehezebbvagy a haverodnál.
2021. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vortrex ***** válasza:
Állítsd be rajta az előgyújtást
2021. ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

előgyújtás 1.8mm mind a kettő gépen.


Első válaszoló: haverom 130kg+ ez a nagyon furcsa nekem, hogy nagyon megy az a motor

2021. ápr. 4. 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Elso korben sztenderre tennem a motort es megneznem az elso es hatso kereket hogy forog-e rendesen, vagy feszes a fek. Ha oke minden akkor ulj ra es a sulyod alatt nezd meg hogy fog e a fek vagy nem.


Ha a fek resze Ok a dolognak mehetunk egyel tovabb.


Milyen karburator van a motoron egesz pontosan? A haverod motorja szepen gyorsul, tehat a beallitas megfelelo neki. Szedjetek le a karburatort a motorjarol es tegyetek fel a tiedre. Egybol kiderul hogy karburator vagy mas beallitas problema.

2021. ápr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!