Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motortérből fehér füst szállt...

Motortérből fehér füst szállt fel, majd akksihibát jelzett a kocsi és nem lehetett utána normálisan forgatni a kormányt. Mi lehet a baj? (Infó lent! )

Figyelt kérdés

A következő a probléma: álló helyzetben füst szállt fel a motorból (égett szag is volt), majd a következő kanyarnál már alig tudtam a kormányt forgatni, ránéztem a műszerfalra és világított az akkumulátor hibáját jelző ikon. A legközelebbi helyen megálltam és otthagytam a kocsit. El kellett mennem közben időpontra, de amikor visszaértem, kicsit jobban megnéztem és bár nem értek annyira az autókhoz, a következő dolgot vettem észre: a vezérműszíj nincs meg (gondolom az füstölt el).


Okozhatott-e nagy kárt a motorban az, hogy járó motornál, álló helyzetben elszállt?

Az akksi jele miért világított?


Utóbbi kérdés csak azért merül fel bennem, mert pont tegnap kötöttem be egy új fejegységet és bár logikám szerint annak nem lehet köze ehhez az egészhez (pláne, hogy tegnap mentem is vele még 45 km-t hiba nélkül), mégis érdekes, hogy ma történt ez az eset. Ez volt az első hifi, amit én kötöttem be, ezért is vannak kétségeim. A hangfalakkal volt problémám korábban (néha szólnak - néha nem), az az új fejegységgel is fennáll, de az egy külön történet, amit megnézetek majd szerelővel.


Valaki tud segíteni, hogy mi lehetett a gond? Jól raktam össze a képet, hogy a vezérműszíj és az új fejegység beszerelése, valamint az akksi nem függ össze?



2018. ápr. 12. 12:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Extra infó: pár hónapja az autó az alap motorhangon felül kiad egy plusz hangot. Nem csörömpölős, nem hangos, csak egyfajta monoton zaj, ami néha jelentkezett, néha elhallgatott.


Lehetséges-e, hogy a folyamatosan kopó vezérműszíj miatt adta azt a hangot? És most, a melegebb időben el is szakadt?

2018. ápr. 12. 12:55
 2/15 D. Brasco ***** válasza:
74%

Szerintem te az ékszijrol beszelsz es nem a vezerműszíjról........ha tenyleg a vezermű szakadt akkor meg mindegy is......az egesz motor ugyis kuka!

Ha meg az ekszij szakad el es/vagy a generator füstölt le az meg a kisebbik gond!Es ezert nem kell otthon okosba bezenézni az autot minden féle elektromos ismeret nélkül....örülj neki hogy nem gyulladtki azt égett hamura a kocsid!

2018. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom valamit elköthettél, az túlterhelte a generátort, az ékszíj meg csak csúszott, csúszott, aztán elszakadt. Közben kicsit füstölt, a fehér füst gumifüstre utal, egy elektromos füstölés nem végez félmunkát.

A szervó gondolom elektromos, és generátor nélkül nem megy. Vagy esetleg a generátorral közös szíja volt a szervószivattyúnak.


Mindenesetre, aki valamit nem tud rendesen, inkább bízza szakemberre, mindig az olcsójánoskodás a legdrágább a végén.

2018. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy az ékszíj az, megnyugtat, hogyha kisebb a gond.

Nem szoktam okosba sufnituningolni, de egy rádió beszerelése nem okozott problémát. Fejegység le, antennakábel be, a korábbi rádió alapján bedugtam ugyanúgy a kábeleket, egy szerelő sem csinálta volna máshogy. Nem tuningolt autóról beszélek, nem is mélynyomós rendszerről, csak egy egyszerű fejegység cseréről (CD-sről USB-sre). Ám mint első próbálkozó, felmerült bennem a kérdés, hogy esetleg emiatt is lehet akármi. Ha igen, akkor ki tudnád fejteni, hogy mi az összefüggés?


Válaszodat köszönöm!

2018. ápr. 12. 13:02
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb választ! Ezek szerint egy ilyen apró bekötést sem érdemes magamnak megcsinálni. A generátor túlterhelése már magyarázat lehet a dologra, csak az még tegnap nem jött elő. :/


Mindenesetre köszönöm, segítettetek!

2018. ápr. 12. 13:03
 6/15 anonim ***** válasza:

Legtöbb autónál ha szakad az ékszíj akkor nem befolyásolja a vezérlést ami baromi jó dolog, viszont a töltés, meg a kormány szervo működése leáll ami azt jelenti hogy az autód akkumulátorról üzemel ami ha lemerül akkor az autó is leáll mert elektromos a befecskendezés ami akkumulátorról kapja az áramot így hogy elszállt a töltés.

De lehetséges az is hogy nem szakadt az ékszíj, hanem a generátorod pusztult el, vagy beállt a görgője és a szíj csak csúszik rajta ami kopott és ezáltal füstölt, vagy a generátorból szállt ki a működtető füst, leégett a dióda sor nagy valószínűséggel.

Javaslom hogy az akkumulátorodat tedd fel tölteni, és az autót csak akkor használd ha egyenesen a szervizbe mész. Ha a szerviz messze van akkor javaslom vagy vigyél magaddal egy pótakkut teljesen feltöltve, vagy kérj meg valakit hogy másik autóval menjen mögötted, és ha gond van akkor tudjon vontatni.

2018. ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb hasznos választ, így már érthető a dolog!

Nos, szakadni biztos szakadhatott (elfüstölt), mert már nincs ott maga a szíj. Azt látom egyértelműen.

2018. ápr. 12. 13:06
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

De ha olajos a szervó , azt is az ékszij hajtja.

Tehát ha elszakad a szij, akkor sincs szervó rásegités.

2018. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Megoldottátok a fejemben lévő űrt, hogy miért nem megy a szervó, illetve, hogy miért világít az akksi ikonja. Így már minden világos!
2018. ápr. 12. 13:31
 10/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Mint már írták, az ékszíjad szakadt el és ezért nincs se töltésed, se szervód.


A több hónapos monoton zaj akár a haldokló generátorcsapágy is lehetett, nem biztos hogy a rádió mókolása volt a baj.


Én nem beszélnélek le a további szerelgetésekről, csináld csak ha érdekel, annyi hogy jobban is érdekelhetne a verdád. Ha nem szól pár hangszóró, akkor nézd meg miért. A fejegységet 1 pár vezeték összeköti a hangszóróval, nem egy űrtechnológia.

Lehet ha hamarabb megkeresed a zaj forrását, akkor nem robban le a kocsid...

2018. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!