Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki eltudná magyarázni a...

Valaki eltudná magyarázni a váltó fogalmat?

Figyelt kérdés
Venni akarok egy Yamaha yz 125 motort annyit tudok a váltó rol hogy először egyesbe kell rakni kuplungot behuzon teljesen majd lassan kiengedem és közbe gázt húzok... Úgy érzem nem teljesen vagyok ebbe otthon.. Mert a haverom motorjan próbálgattam és volt hogy véletlen kuplung nélkül váltottam...egyébként milyen gyakran kell váltani meg hogy működik ez?

2021. ápr. 5. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Ezt a kuplung kifejezést felejtsétek már el - azért nem érted hogy működik, mert ez a szó nem mond semmit. Tengelykapcsoló - ha kinyomod, akkor megszűnik a kapcsolat a főtengely és a váltó bementi tengely között, s érzed, hogy a járműved sebessége függetlenedik a motorod fordulatszámától. Váltani azért tudsz néha mégis nélküle, mert bizonyos körülmények között a két tengely sebessége szinkronban lehet, így nem üt nagyot a tengelykapcsoló használata nélküli váltás.
2021. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

1 persze majd pont tengelykapcsolónak fogja hivni a kuplungot LOl

sőt rögtön a zebra kijelőlt gyalogos átkelő hely mi?

ez vmi kresz majom

2021. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem #2 nek nem ment át a lényeg...

Ha valaki megkérdezné tőled hogy mi az a zebra, akkor mit mondanál? Sokan az mondanák hogy kijelölt gyalogos átkelőhely, mert így megérti, meg amúgy is ez a hivatalos neve.

Játszom én is kicsit a "kresz majmot"

Bubu= kipufogófék

Távolságival villantás= fényjelzés

Dudálás= hangjelzés

Fékolaj= fékfolyadék

Vízhűtés= folyedékhűtés

... stb...

2021. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

még annyit se ér h belépjek a többi profilomra és dislikeoljak 0 % ra

befejeztem

2021. ápr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:
42%

Az eddigi válaszadók kakaskodásból, bizonyára teljes értékű magyarázatot kap a kérdező. Abszolut kiderült a sebváltó valamennyi rejtélye.


Jaj bocsi, mielőtt én is kapok, ez a NYOMATÉKVÁLTÓ. :D

2021. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!