Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tölti az akkumlárort...

Morekamion kérdése:

Miért nem tölti az akkumlárort az autó?

Figyelt kérdés

Üdv csoport tagok!


Jelenlegi autóm

Mazda 323 2.0tdi


Problémám a következő :


Pár nappal ezelőtt vásároltam az autót, a következő probléma áll fent :

45ah akkumlátor volt az autóban amikor megvettem kB házamtól 10 kmről hoztam haza


Haza érve le állítottam az autót utánna újra szerettem volna indítani de csak kerregő hang jelentkezett és nem indult.


Az egyik ismerős azt ajánlotta nézzem meg az aksit mivel a dízel autóknál általában nagyobb aksira van szükség mint 45ah

Így el mentem az nap az autós boltba és vettem egy 75ah akkumlátort újan!

Vissza érve az autóhoz be is szereltem az új aksit és indult is.

El Mentem vele városon belül pár kmrt és haza érve újra ez a probléma lépett fel hogy nem indul csak kerrreg



Édesapám autójárol bika kábellel rá segítettünk és el is indult elsőre de a műszerfalon több minden villogott mindegyik folyamatnál



Töltést ellenőriztem járó Motornál le vettem a sarut de az autó nem állt le tovább ment a motor szépen ebből gondolva a töltéssel nem lehet probléma, test kábelt is néztem nincs meg égve se el szakadva



Szerintetek mi lehet a probléma??

Aki hasonló helyzetben volt kérem segítsen néhány tanáccsal :)



Köszönöm szépen előre is a segítséget!!!!!!



2021. ápr. 7. 15:33
 1/5 Vortrex ***** válasza:
100%

Hogyha járó motorral lekötöd az akkumulátor sarut, és nem áll le a motor, az nem jelent semmit, ez autó függő. Van amelyik egyből leáll, van amelyik tovább pöfög, de gázadásra általában azok is leállnak, annak ellenére, hogy jó a generátoruk, mivel akkumulátor nélkül nem tölt a generátor.

Ezt mindenképpen egy műszerrel kéne ellenőrizni, legalább az akku feszültségre ránézni.

Célszerű ellenőrizni a nyugalmi áramfelvételét (gyújtás nélkül) is az autónak, 0.1A-nél többnek nem szabad lennie (becsukott ajtóknál, hogy kialudjon az utastér világítás), ha annál több, akkor előfordulhat, hogy egy bóvli autósrádió vagy egy utólag beépített riasztó szívja le az akksit.

2021. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne az akkusarut vedd le! Egy multiméterrel mérj rá! Sokkal egészségesebb az autónak és több infót is kapsz mint hogy van/nincs töltés.

Mit jelent e kerregő hang? Tekert rendesen az önindító? Van nem önindító hangot hallottál?

2021. ápr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Önindító rendben van

Kwrrego hangot arra értem hogy le van merülve az aksi és nincs ereje az önindítót megtekerni

2021. ápr. 7. 17:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs egy multiméteretek? Vagy egy ismerősötöknek akitől kölcsön lehetne kérni?
2021. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
És miért kell ezt még egyszer megkérdezni? Egyszer már kaptál rá választ, ha jól emlékszem akkor többet is. Multiméter, töltés ellenőrzés. Ha nincs, akkor szar a generátor vagy a fesszabályzó.
2021. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!