Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntetnek,ha beragadtam a...

Megbüntetnek,ha beragadtam a sárga csíkos kereszteződésbe ?

Figyelt kérdés

Még zöld volt a lámpa mikor átmentem, de sajnos bedugult a forgalom, így kb 5 mpig bent ragadtam.

Jöhet utólag a csekk? Helyszínen nem büntettek meg. Nem tudom , hogy még zöld volt e addig ,amíg a kereszteződèsbe voltam.

Kamera utólag büntet ilyen miatt?



2021. ápr. 9. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de máskor győződj meg róla, hogy el tudod hagyni a kereszteződést. Inkább állj a zöldnél egy kicsit.
2021. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
A sárga csíkos részen nem szabad megállni, akkor sem, ha zöld jelzésed van. Elvileg kaphatnál büntetést, de nem fogsz.
2021. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

A sárga csíkozás veszélyes helyre figyelmeztet, ahol tilos megállni, de ebbe a forgalmi okból történő megállás nem számít bele.

A lámpás kereszteződésbe akkor hajthatsz be, ha azt előreláthatólag el tudod hagyni. Ha előreláthatatlan ok miatt nem tudsz átmenni (pl. valaki váratlanul megáll előtted), akkor nem sértettél szabályt. Ha valójában előrelátható volt, csak benézted, akkor megszegted ezt a szabályt, de ezért nem igazán tudnak megbüntetni.

Naponta rengeteg ilyen történik, ha rögzítette is a kamera, nincs kapacitás, hogy minden ilyen apró szabálysértésnek utánamenjenek. Szóval nagyon valószínűtlen, hogy utólag bármi következménye legyen a dolognak.

2021. ápr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a forgalmi okból megállás nem számít bele, akkor mi a jó isten?

Láttál olyan autóst, aki behajt a kereszteződés közepébe, ott megáll, és fészbúkozni kezd?

Sima kereszteződésben, ahol nincs forgalomirányítás, forgalmi okból beragadhat az ember, nem szabálytalan (de nem illik). Ahol van lámpa, ott hiába van szabad jelzésed, ha nem biztos, hogy el is tudod hagyni a szabad jelzés tartama alatt, akkor nem szabad behajtani.

Utólag nem kapsz csekket, mert nincs rögzítve, erre jogszabályt sem nagyon tudok.

Helyszínbírságot kaphattál volna. De a sárga csíkozás nélkül is.

2021. ápr. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!