Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy B5 Passatban van elől...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Egy B5 Passatban van elől ködfényszóró?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 21:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az enyémben csak hátul van és közeledik a műszaki vizsga. A műszerfalon is az a jel van hogy hátul van ködlámpa, olyan rajz nincs amin elöl is van. Amikor felkapcsolom akkor érzékelhető hogy elől nincs. Nem inkább előre kéne? Most láttam egy eladót ami egy évvel idősebb és van a fényszórójába építve, legalábbis a kapcsolón mindkét ködlámpa rajza oda van rakva. Ez most hogy van?
2021. ápr. 9. 21:36
 2/11 A kérdező kommentje:
Gondolom az első fényszórójába van építve, mert nincs a lökhárítón olyan tipikus kerek.
2021. ápr. 9. 21:38
 3/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb típusnál választható extra (volt) az első ködlámpa, gondolom a passatnál is. Úgy tudom a mai napig nem kötelező eleme az autónak.


A hátsó ködlámpa viszont már réges-régóta kötelező. A legfapadosabb autókon is kell lennie.

2021. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem kötelező elem. (a hátsó se egyébként, láttam olyan nem régi autót amin nem volt gyárilag, ezen meg is lepődtem)

Ha van rajt, akkor műszakin működnie kell. De ha nincs, akkor nem fognak belekötni hogy miért nem

2021. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Felszereltség függő
2021. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még valami: a hátsó ködlámpánál csak a bal oldali világít, ez megfelel a műszaki vizsgán? Megnéztem a jobb oldalit, de nem volt benne izzó. Azonban hiába raktam volna bele, a fényszóróba nem fért volna bele mert olyan kicsi rajta a lyuk, hogy csak egy zseblámpa eleme férne bele. Nem olyan mint a másik oldalon. A helye az meg van a panelon amibe berakjuk az izzót, de a kicsi lyuk... Meg itt valahogy olyan hiányosnak tűnik a kábelezés, mint a baloldalon. Ha tudok töltök majd fel képet róla.
2021. ápr. 10. 21:37
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy láttam itt neten hogy árulnak olyan első fényszórót hozzá amiben van beépített ködlámpa.
2021. ápr. 10. 21:38
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobb oldalon valószínű nincs is ködlámpa

Nem szokott kettő lenni, ált. csak baloldalon

2021. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha csak baloldalon van átmegy a műszakin?

A csomagtartón van egy spoiler is, azt mondta a szerelőm, hogy ha nem gyári akkor nem megy át a vizsgán. A színe ugyanolyan mint a karosszéria. Viszont a bele szerelt féklámpa nem jó, és mivel led sor az egész így nem valószínű hogy találni hozzá csere darabot.

2021. ápr. 11. 12:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha gyárilag is csak bal oldalon volt hátsó ködlámpa, akkor természetesen átmegy.

Ha gyárilag mindkét oldalon volt, akkor mindkettőnek működnie kell.


Nem működő féklámpával el sem indulhatnál, műszakin egyértelműen bukta.

2021. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!