Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy nem indul be a motor üresben?

Figyelt kérdés
Csak úgy indul be, ha behúzom a kuplungot 1-esben. Üresbe rakom és kitámasztom a sztendert leáll a motor.
2021. ápr. 10. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Alapjarati motor? Elméletileg ezen kell állítani.

Mióta van így?

2021. ápr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Oldalsztender?

Az a legtöbbnél reteszeli a gyújtást, ez egy biztonsági funkció.

Középsztenderre rakd.

2021. ápr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
még az idén nem is mentem vele. Múltkor beindítottam, hogy hadd menjen egy kicsit alapjáraton, semmi baja nem volt. Most gondolt egyet és csak így indul be. miután bekapcsolom az 1-ben és üresbe rakom úgyis megy, de ha letámasztom már leáll.
2021. ápr. 10. 08:54
 4/7 A kérdező kommentje:
mármint ha kitámasztom a motort, nem rakom sztenderre, csak kitámasztom
2021. ápr. 10. 08:55
 5/7 b1812567 ***** válasza:

Manapság a motorok biztonsági okból leállnak, ha az oldaltámasz kint van és egyesben van a váltó. Indítani meg ugye csak behúzott kuplunggal engedi.


Ez alapján, ha üresben is leáll a támasz nyitására, akkor én elektromos hibát keresnék, a fokozat érzékelő környékén.

Lehet kábel hiba, vagy az érzékelőnél magánál valami meghibásodás.


Elvileg megkerülheted a támasz nyitását érzékelő kapcsoló kiiktatásával, de nagyon nem tartom jó ötletnek, mert nem véletlen működik így a dolog.

2021. ápr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Enyém leáll üresben is ha lehajtom az oldasztendert, kuplung nélkül nem lehet indítani ha sebességben van.

Én széthúztam a csatlakozót az oldalsztendernél, mert így nem tudtam "járatni" míg kinyitom a kaput.

2021. ápr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem egyesben támasztom ki, azt tudom, hogy olyankor leáll. lehet igazad van, hogy vezeték vagy elektromos hiba, mert mikor üreben van akkor nem is világít a zöld jelzése.
2021. ápr. 10. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!