Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személygépkocsi vásárlásakor...

Személygépkocsi vásárlásakor a listaáron felül még milyen egyéb költségeim vannak?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 10. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Új autónál? Nem listaárat fizetsz, mindig kapsz valamilyen "kedvezményt". Idézőjelbe írtam, mert valójában az az alapár, csak így boldog a vevő, hogy milyen jól járt.

Igen, lesznek. Kötlező biztosítás, névre írás, súlyadó ugyanúgy megvan, mint használtnál. Valószínűleg CASCO is bejön a képbe.

Aztán rájössz, hogy hoppá, nincs az autóban gumiszőnyeg, téli gumi, alap felszerelés (vontatókötél, elsősegély láda, stb.). Érdemes megnézni a kínált kiegészítőket, az jól mutatja majd, hogy még mi mindent fogsz venni az autóhoz.

Ja és a legnagyobb bukta: a kötelező szerviz. Igen, ott jó vastagon fog a toll.

2021. ápr. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Előzővel egyetértek, de sajnos még ezeken felül is van költség.

Én úgy tudom, kell fizetni vagyonnövekedési adót is.

2021. ápr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Nem kötelező a szerviz.

Én az elsőre elvittem és úgy megihjesztettek az árral hogy soha többé nme mentem arra.

17 éves és azóta is birja.

2021. ápr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A listaárnál általában kevesebbet fizetsz. Ezen felül ami van az a forgalomba helyezés költsége. Gyakorlatilag ez azt takarja, hogy leműszakizik az autó, kap rendszámot, forgalmi engedélyt a nevedre kiállítva. Ezt a szolon intézi, neked nem kell vele sehova futkosni.

Legutóbb 2018-ban vettem új autót. Akkor ez egy 1.6-os alsó-középkategóriás autóra kb 150.000Ft volt.

A többi költség, ugyan az mint használt kocsira: Téli gumi/kerékszett tél előtt, ha nem négyévszakos gumikkal kérted az autót.

Kresz csomag nálam benne volt az autóban, nem kellett külön venni. Bár nem egy óriási tétel.

Szövet- és gumiszőnyeg garnitúra szintén alapból volt. Bár előző autómnál csak szövetszőnyeget használtam. Őszintén, nem hiányzott a gumiszőnyeg. De ha kell szintén nem egy horror összeg.

Cascot nem kötelez kötni. Akkor kötsz ha akarsz. Nekem pl nincs.

Kötelező biztosítás. Ezt használt kocsira is megkötnéd. Arra számíts, hogy új autóra fajlagosan drágább, még ha át is viszed az eddigi bónuszodat. De ezt előre pontosan ki tudod kalkulálni.

Adó. Mint a használt kocsikra, erre is van. Az első évben időarányosan fogják kiszámlázni. Nem kell megijedni, ha nem a szokásos határidőkre küldik. Küldeni fogják. Én pl februárban vettem át az autómat, májusban küldték csak a csekket, júniusi fizetési határidővel.

Kötelező szerviz: Csak akkor kötelező, ha élni szeretnél a gyártói garanciával. Ha nem szervizelteted, akkor sem fogják kivonni a forgalomból, csak ha valami műszaki probléma adódik, onnantól kezdve saját zsebből megy a javítás. Viszont szerintem az embernek saját érdeke is, hogy pl az olaj le legyen cserélve. Én ezért hajlandó vagyok fizetni, minthogy itthon házilagos körülmények között szerencsétlenkedjek vele. Az árak nem szabottak. Nekem az a tapasztalatom, hogy egy adott márkán belül is irdatlan nagy árkülönbségek vannak a szervizek között. Nemem pl így alakultak az árak eddig:

"A" szerviz (itt vettem az autót is): köztes olajcsere (5 liter olaj, olajszűrő): 40.000Ft.

"B" szerviz: első éves szerviz (olajcsere + átvizsgálás): 33.000Ft.

"B" szerviz: második éves szerviz (olajcsere + üzemanyagszűrő csere + pollenszűrő csere + levegőszűrő csere + átvizsgálás): 60.000Ft

"C" szerviz: harmadik éves szerviz (olajcsere + pollenszűrő csere + levegőszűrő csere + fékfolyadék csere + átvizsgálás): 80.000Ft

2021. ápr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!