Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szalonból vásárolt gépjármű...

Szalonból vásárolt gépjármű esetén a vételáron felül milyen költségek merülnek még fel? Pl a kereskedő számít fel plusz díjat amiért forgalomba helyezi?

Figyelt kérdés
2020. máj. 4. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Forgalomba helyezés költsége még rájön.

De még erre is jöhetnek illetékek is.

2020. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A forgalomba helyezés nálam nagyon változó tétel volt különböző szalonoknál ugyanarra az autóra az árajánlatokban.

Benne van általában a műszaki vizsga díja, az illeték, regisztrációs adó, a rendszámtábla pár, a forgalmi és a törzskönyv díja.

Tőlem 150.000Ft-ot kértek egy 7,5 millió forint értékű autóra 2 éve. (Ennél a szalonnál volt az egyik legolcsóbb.)

2020. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

meg

biztosítás

téli gumi szett, ha télen veszed, mert nyári gumival gyártják legtöbbször őket - esetlegesen felnivel

ha nem volt korábban kocsid, akkor a kötelező elemek (elakadásjelző, mellény, elsősegély csomag)

esetleg folyadékok, izzókészlet (ha reális esélyt látsz rá, hogy ki tudod egyedül cserélni)

2020. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na de ezeket nem vagy köteles a kereskedőtől megvenni. De az nagyon fura lenne, hogy forgalomba helyezés és rendszám nélkül egy trélerrel állítanál be a kereskedés udvarára, hogy akkor jöttél az autódért. :)

Biztosítást én on-line kötöttem. Téligumit internetről rendeltem. Teljesen újszerű felnit magánszemélytől vettem apróhirdetési oldalon keresztül. Hála istennek, a gyári nyomásszenzorok is benne voltak a felniben, így nem kellett külön beszereznem. Elakadásjelző és elsősegély csomag járt az autóhoz, nem kellett külön megvenni. Mellényem sosem volt, nem is kérte senki még 20 év alatt mióta autóm van. De jó hogy írod, akkor majd veszek egyet. Ami vicces, hogy járt az autóhoz izzókészlet, amit semmire nem tudok használni, mert elöl-hátul ledes lámpák vannak az autón. A fényforrás külön nem cserélhető, csak komplett lámpatesttel együtt.

2020. máj. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4. senki nem mondta, hogy a kereskedőtől vegye, az volt a kérdés, hogy milyen költségek vannak még
2020. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5. Szalonból vásárolt autó minek számít?
2020. máj. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezen az alapon akkor minden költséget fel lehet sorolni.

Pl meg kell tankolni, mert üres lesz a tank mikor átadják az autót. Biztosítás, opcionálisan Casco. Cascot érdemes rögtön megkötni, mert csak addig számít új autónak, amíg ki nem gurul a szalon kapuján. Egy napos autó a biztosító szempontjából már használt autónak számít. Adót postán fogják kiküldeni, időarányosan az adott évre. Ha nem küldik a megszokott határidőre (márc 15, szept 15) nem kell megijedni. Nekem februári az autóm és májusban jött a csekk az adó első részletéről. Autópálya matrica, ha az ember autópályán közlekedik.

2020. máj. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!