Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel lehet leszedni az autó...

Birkozo00 kérdése:

Mivel lehet leszedni az autó műszerfalán található szilikont?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A fenti kérdésben kellene segítség, sok mindennel próbálkoztam már, sikertelenül. Az autó előző tulajdonosa szilikonozta a műszerfalat, de ragad illetve nagyon koszos. Válaszotokat előre is köszönöm!

2021. ápr. 11. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az nem szilikon lesz akkor, mert én is használok szilikon alapú műanyag ápolót, nem hagy nyomot.

Ragacs eltávolítására sok választásod nincs; nedves szappanos rongy, esetleg gőztisztító (csak óvatosan)

2021. ápr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire ragad akkor az valóban más lesz. Lehet szilikon is mert sajnos vannak olyan gyér minőségűek amik hagynak ilyen ragacsos réteget általában túlzott használat után jön elő ez a dolog amit én is megtapasztaltam már. Ez majd szépen lefog kopni. Én javaslom hogy alkoholos ablaktisztítóval jó alaposan fújd be a műszerfalat, lehetőleg úgy hogy résekbe ne menjen bele nehogy zárlat legyen vagy más probléma és puha ronggyal jó alaposan törölgesd át többször. Esetleg langyos mosogatószeres vízzel is próbálkozhatsz. Elég sokszor kell átmosni hogy érezhető eredményt érj el, sajnos ez egy ilyen dolog.
2021. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
WD40-el próbálkoznék első körben (a nyomát ablaktisztító folyadékkal vagy denaturált szesszel el lehet tüntetni), ha az nem viszi le, akkor zsíroldóval.
2021. ápr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:

Léteznek szilikon eltávolítók.

google: silikonentferner

2021. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!