Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt más is, akinek jobban...

Van itt más is, akinek jobban bejönnek a '80-as, '90-es évek műszerfalai a maiaknál?

Figyelt kérdés

Nemrég jöttem rá hogy mennyivel jobban tetszenek az autók műszerfalai és belseje ebből az időszakból, főleg a japán autókban: nem voltak idióta középkonzolok meg érintőgombok meg fűthető ülések, hanem olyan mintha egy otthonos kanapéban ülne az ember, a lehető legegyszerűbb (de mégis funkcionális) elemekkel a keze alatt


Miért van az, hogy a mai autókat telenyomják olyan "extra" elemekkel ami engem tökre nem érdekel, és csak hibaforrást jelent?



2019. aug. 9. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a tervezéskor a többség igényeinek próbálnak megfelelni, illetve a biztonsági elöirásoknak kénytelenek megfelelni,bha eladható autót akarnak gyártani.

A másik oldalon meg ott van az, hogy hatalmas a kinkurencia harc, kell a profit, és ott spórolnak, ahol csak lehetséges.

Ilyen a világ, az számít, hogy eladható-e egy termék, és mennyi a haszon... egy régi dizájnos autó a mai világban megbukna, az elég jól mérhető, mire van igény (azért van annyi SUV, mert azt vették, tehát abból többet gyártottak)

2019. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kár hogy így (már bocsánat) elk*rvultak az autógyártók, hogy nem lehet megkülönböztetni egy Mazda, egy Kia, egy Ford és egy Opel kombit vagy SUV-t oldalról, csak akkor ha közelebb megy az ember és nem lát rajtuk egy logót


Mindenhol ugyanazok a formák, színek, semmi egyedi nincs bennük, nem úgy mint régen

2019. aug. 9. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:

"Miért van az, hogy a mai autókat telenyomják olyan "extra" elemekkel ami engem tökre nem érdekel, és csak hibaforrást jelent?"


Ezzel az erővel a lovaskocsit is kár volt túlbonyolítani, hiszen csak plusz hibaforrások. Két tengely + 4 kerék nincs is nagyon más, ami el tud romlani rajta, a lovak is viszonylag ritkán betegszenek meg.

Ízléssel felesleges vitatkozni. Nekem a 90-es évek, komor, fekete szögletes műanyagai annyira nem jönnek be, egyáltalán nem otthonos kanapé benyomását keltik bennem. De a ami autók beltere közül is rengeteg van, ami nem tetszik. Az űrhajószerű, futurisztikus, hagyományos elrendezéstől elrugaszkodó belterekkel próbálnak nagyot alkotni, de sokszor pont ellenkező hatást érnek el vele.

2019. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sokkal jobb a fiatal Audim műszerfala. Viszont a 90es évekbeli nagy süppedős plüss foteljei hiányoznak.
2019. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nemcsak a műszerfalak, hanem úgy egészben az autók jobban bejönnek ebből az időszakból. Sokkal jobban tetszenek a szögletesebb formák, na meg a bukólámpák. :)
2019. aug. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát egy régi Fiat Tipo DGT egérműszerfala, vagy egy Olcit-Citroen Visa, vagy BX műszerfala nem jön be, de a maiak közül sem a régi Twingo, 1. szériás Varisé sem.
2019. aug. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!