Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsi lefestve miert matt?

Kocsi lefestve miert matt?

Figyelt kérdés
Vettem premium autolakkot es kevertettem ki festeket.Felvittem mindent ahogy mondtak de a tobbi elemhez nezve eleg matt az egesz.Mitol lehet?

2021. ápr. 11. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Mitől lehet, mitől lehet... Attól lehet, hogy kontár vagy.
2021. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha hasznosat nem tudsz hozzaszolni inkabb fogalald el magad massal mint hulyesegek kommentelese az internetre
2021. ápr. 11. 19:27
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Pedig, igaza van.

Kezdjük, itt:

"Felvittem mindent ahogy mondtak"

Kik mondták?

Hány réteget vittél fel, mire?

Lakkozás megvolt?

2021. ápr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pontosan milyen jogon is adsz neki igazat, úgy hogy még csak azt sem tudod hogy mit csináltam eddig a kocsin?Mivel nem tudod, ugyanis felteszed ezeket a kérdéseket.

Oké kezdjük:

"Kik mondták?"

A festők, akik kikevrték nekem a színt.(nem értem miért lényeges)

"Hány réteget vittél fel, mire?"

-Felvittem kettő festék réteget, majd hagytam megszáradni, kb 15 órára rá 2 lakk réteget (leírás utasításait kötvetve eltelt a rétegek között idő)

- "Mire?" szerintem a kérdésemben is benne van hogy kocsira.Gondolom nem nagyon van jelentőssége hogy milyen elem, ugyan olyan anyagból van minden része (a műanyagokat leszámítva) de egészen pontosan az autó elején a logó alatt van egy kicsi léc és azt fújtam le, miután vizes 1500-as csiszolópapírral megcsiszoltam majd jó minőségű alkohollal áttöröltem szálmentes törlőkendővel szigorúan egy irányba haladva.

"Lakkozás megvolt?" igen említettem hogy vettem prémium minőségű autólakkot majd kitértem rá hogy felvittem MINDENT, dehát igen, lakkozás is megvolt.

2021. ápr. 11. 20:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze, megsértett az első két válaszoló, de igazuk van, nem véletlenül több éves tapasztalattal tudnak úgy összehozni elemeket, hogy ne üsson el.
2021. ápr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez egyértelmű, hogy ehhez nagyon nagy szakértelem és tudás kell, (ami nekem nincs meg) és ha valami drága kocsim lenne biztos nem bíznám saját magamra viszont ez egy pár százezer forintos 20 éves autó, ezért ha "kontár" ha nem de nem fogom az autó árának a felét kifizetni egy komplett fényezésre.Úgy gondolom nem 1000 forintos festékboltos festékkel mentem át a kocsin hanem eléggé beleástam magam a dologba és mindenből megpróbáltam a legjobb minőségűt venni (bizonyos árkategórián belül) és az előkészületet is komolyan venni.

Elhiszem hogy te most idejöttél megmondani a tutit, és én ezt el is ismerem mindhármotoknak hogy nem állok autófényező szinten, viszont próbálkozni azért szerintem lehet.Még ha amatőr próbálkozás is akkor sem nevezném összegányolásnak.

De mivel 3-ből eddig 0 ember adott érdemleges választ a kérdésre ezért gondolom nektek sincs nagy fogalmatok az egészről. Max a 2. válaszolónak lehet hozzá valami köze de az első és az utolsó valószínűleg csak simplán unatkozik vagy kötekedni támadt kedve.

Szóval megkérnélek titeket hogy vagy segítő jellegűeket kommenteljetek a jövőben vagy semmit.Erre az alaptalan vádaskodásra meg okoskodásra nem kíváncsi senki. Elismerem, nem értek hozzá (nem véletlenül itt kérek segítséget) de megpróbálom a legjobbat kihozni belőle és tanulni az esetből. Köszi.

2021. ápr. 11. 22:35
 7/12 anonim ***** válasza:

15 órát kell várni a festék és a lakk felfújása között? Ilyenről még nem hallottam, kb 10-15 percet kell várni, attól függ milyen milyen a hőmérséklet, hidegben valamivel lassabban szárad.

Bár nem írtad spray, vagy dobozos festéket használtál, a spray termékek gyengébb minőségűek.

Egyébként a lakkozást nem nehéz elrontani, ezt csak úgy tudod megtanulni ha valakitől ellesed, az kevés hogy elmagyarázzák. Ha nem a kellő rétegben viszed fel a lakkot, ha keveset fújsz rá, vagy messziről fújod, mert félsz hogy megfolyik, akkor nem lesz fénye, narancsos marad, szóval ezernyi buktató van.

2021. ápr. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ertem.Nekem a festo azt mondta ha reggel festem estefele mar rakhatom ra a lakkot.

Festekol is lakkbol is spray-s valtozatot hasznaltam.

Milyen tippeket tudnal meg adni?Mi a megfelelo tavolsag ilyen esetben?

2021. ápr. 12. 07:35
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt de imádom :D.

Tudtad, hogy az autófényező az egy külön szakma? Te pedig megnéztél 2 youtube videót, vettél festéket, csináltál valamit amit előre borítékoltam volna neked, hogy nem lesz jó, illetve olyan, mint ahogy elvárod. Megcsináltad, tényleg szar lett. Majd nem érted miért...


Ember. De komolyan. Mit vártál? Láttál már autó / elem fényezést, hogy hogy zajlik? Mivel fújják ezeket? Kötve hiszem, hogy otthon neked olyan berednezésed van, amivel akár csak megközelíted azt a színvonalat.

Még egyszer. Ez egy külön szakma. Profi cuccok kellenek hozzá. Nem festékszóróból fújogatják ám ezeket az elemeket. Fogalmad nincs a tisztításról, gondolom csiszolásról se, száradási időkről, hány réteget kell felvinni, közte az idő, stb... Ráadásul szerintem ahány fajta festék / autó, annyi különböző kivitelezés. Ez nem egy standard folyamat.


Szóval bocsi, hülye vagy hozzé. Amivel még egyszer, Nincs baj. Én sem értek hozzá. Meg senki se, aki nem ezzel foglalkozik. Csak a különbség kettőnk között, hogy én ezt tudom magamról. Te meg kikéred magadnak, hogy gondolja bárki aki beszól hogy te nem tudsz egy elemet újrafényezni úgy, hogy jó legyen a végeredmény.


Imádom az ilyen önjelölt autópolírozó, fényező, szerelő, stb embereket... Külön szakma épül ezekre, ti pedig azt gondoljátok, hogy megnéztek 2 szer 7 perces youtube vidót, és megcsináljátok majd úgy mint egy szakember aki profi cuccokkal dolgozik 10-20-30 éve. Biztosan :D

2021. ápr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Te kajak sik hulye vagy😂vagy ertelmezesi problemaid vannak.

Nem gyozom ecsetelni az ilyen hozzad hasonlo ertetlen emberknek hogy tudom hogy nem vagyok olyan szinten es tudom hogy nem is olyan lesz a vegeredmeny.Nyilvan.Nem tudom ki beszelt YouTube videorol neked en hozza erto embereket kerdeztem meg es az o tanacsait fogadtam meg.Nyilvan nem lesz egy olyan minosegu es ezt is elmondtam hogy ha draga autom lenne nem kiserleteznek de mivel egy nem draga autom van nem koltenem az auto aranak a felet fenyezesre viszont miert ne probalkozhatnek es miert ne kerhetnek ezen az oldalon segitseget?

Nem tudom mi alapjan mondod hogy “szar lett” megint csak az okoskodas szokas szerint.

Szarnak nem mondanam, nincs egy szinten egy autofenyezessel nyilvan nem is szamitottam

Hogy egy szinten lesz🤔 attol meg nem feltetlenul egyenlo a szrral.

En kikerem Magamnak hogy valaki azt hinne hogy nem tudok elemet fenyezni?

Joember te megis mirol beszelsz😂

Egy Szoval sem allitottam Hogy en tudok autot fenyezni, ezek csak probalkozasok.Nem tudom ez miert faj neked😂gondolom nincs jobb dolgod es tipik az az ember vagy aki nem mer semmivel se probalkozni hanem mindent rabiz a szakemberekre.Nem rossz az ha kicsit kiprobalsz mindent es ralatsz tobb dologra is az eletbe.Meg ha nem is leszel profi benne de szeretek barkacsolgatni es ellenni ilyenekkel.

Tehet a kerdesem meg mindig adott az okoskodas mellett majd irj ha esetleg segiteni is tudsz nem csak karalni😗

2021. ápr. 12. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!