Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyakorolhatom a vezetést...

Köles kérdése:

Gyakorolhatom a vezetést benzines autóval, ha a rutinon dízelen tanulok?

Figyelt kérdés
A rutinon dízelen tanulok, nekünk viszont egy régi benzines van. Szeretnék gyakorolni, mert -bár még csak egyszer vezettünk- sok ügyetlenséget csináltam. Az oktató viszont azt mondta, benzinessel ne, mert máshogy működik. Váltanom kellene egy benzines tanulókocsira? Vagy fő a gyakorlás, mindegy, hogy melyik típussal?
2010. aug. 21. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
ugyan úgy működik a kettő. én inkább azt mondom, hogy más kocsival, oktató nálkül NE. mindenki meg tudja tanulni a vezetés alapjait a tanpályán és oktatóval a városban. rutinod meg úgysem lesz vagy 100 000 kilóméterig. de amíg nincs jogsid, addig ne vezess.
2010. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha van egy beton-aszfalt placc, akkor az indulást-megállást, fordulást, parkolást, tolatást, bóják közé beállást gyakorolhatod, az a különbség, hogy a dieselt nem kell annyira kipörgetni, hamarabb felválthatsz, meg igazából jobb ha egy kocsit szoksz meg, amíg le nem vizsgázol..
2010. aug. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
EGy kieső parkolóban, úgy hogy ül melletted valaki, nyugaodtan gyakorolgathatod az alapokat. A benzines könnyebben lefullad, ha azzal el tudsz indulni akkor a diesel-el sem lesz gondod.
2010. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez azért merült fel bennem, mert amikor hibázok, az oktatón türelmetlenséget érzek. Most van két hetem, aztán 3 nap egymás után rutin és jönnie kellene a vizsgának... Félek, ennyi idő alatt nem tudom megtanulni, pláne, ha nem ösztönzést érzek az oktató részéről.
2010. aug. 21. 14:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Dízellel azért nem érdemes annyira vezetni tanulni, mert jóval nagyobba nyomatéka, mint egy benzines autónak, ebből kifolyólag szinte lehetetlen lefullasztani, amíg egy benzines autót nem túl nehéz.


Szerintem jobban járnál, ha váltanál oktatót BENZINES autóra.


De ha ragaszkodsz az oktatódhoz akkor maradj, ellenben nyugodtan gyakorolj a benzinessel, ha azzal stabil vagy akkor a dízelt az életbe nem fullasztod le!

Csak óvatosan, ne lakott terület közelébe és rendőr semmiképp se lásson! Legyen veled felnőtt és ha bárki közeledik azonnal helycsere.

2010. aug. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most olvasom amit írtál.


Ha így érzel az oktató irányt akkor gondolkozás nélkül azonnal válts egy türelmes oktatóra aki szimpatikus is és elmagyarázza, amit nem jól csinálsz.


Több barátnőmnek is ilyen s3ggfej volt az oktatójuk és szegények meg se mertek mellette mukkani, mert leüvöltötte a fejüket. Aztán meg nem tanultak meg normálisan semmit.

2010. aug. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, üvölteni nem üvölt. Csak nagy szemet mereszt és csend van 3 percig, addig állunk a kocsival... De persze nekem is meg kell őt szoknom, mint ahogy egy másik oktató is meg kellene...
2010. aug. 21. 14:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi egy óra vezetés (2-3 ezer?), de szerinted az normális, hogyha elrontasz valamit, mert kezdő vagy akkor ahelyett, hogy az oktató kijavítana 3 percig bambán néz rád? (ami neked 150 forintnyi befizetett vezetést jelentene....)
2010. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

most csinálom a jogsit, előtte nem igazán vezettem. Sokat filóztam, hogy mi legyen ezzel az illegális vezetés dologgal, de többen is írták, hogy otthon NE vezess! Nekem 12 órából lett meg a rutin, de 10 is elég lett volna, a plusz kettő csak önbizalom növelés végett volt.


Amiért NE vezess otthon:

- ha más "keresztbe" tanít az oktatónak, akkor lehet a végén összekavarodsz mit hogyan kell, ami inkább árt mint segítene

- az autók között nagy különbség lehet, emberfüggő ezt ki hogy éli meg. Ha jobban megszokod a hazait mint a tanfolyamit, akkor ott csak szenvedni fogsz...

- az otthonival lehetnek olyan berögződések ami kifejezetten rosszul jöhet a tanfolyami kocsinál (túl sok gáz, stb..)


Ha az oktatóval nem vagy elégedett, inkább még most az elején válts!

2010. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!