Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor ki a hibás?

Ilyenkor ki a hibás?

Figyelt kérdés
3 sávos autópálya, a külsőből és a belsőből egyszerre vált a két autó sávot és egymásnak mennek.
2021. ápr. 15. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Ki szavaz a jobbkéz szabályra?

:-)


A kérdésre:

ilyenkor azé az elsőbbség, aki előbb megkezdi a manővert!

2021. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem felesen jönnek ki.
2021. ápr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Mind a kettő hibás. Egyik sem győződött meg arról hogy biztonságosan sávot tud váltani. Biztosítás esetén ez 50-50.
2021. ápr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Ez 50-50 lesz. Volt is már ilyen, konkrét megtörtént eset.

Ilyenkor nincs jobbkéz szabály. A jobb oldali nem nézett balra, a bal oldali meg nem nézett jobbra.


Én ezért szoktam rendesen körülnézni, nem rögtön fél másodperc szétnézés után már húzni is a kormányt. Inkább legyen 2-3 másodperc de akkor talán látod, hogy nincs senki a holtteredben se.

2021. ápr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
èn is 50-50 et mondanèk. de anno olvastam egy cikket (majdnem megeset velem is láttuk egymást, èn vártam ő várt majd egyszerre elindultunk a sávba. mi láttuk egymást senki nem lepődött meg. visszahúztuk.lelassítottam ő ment elsősek èn meg mögè. semmi duda semmi @nyázás.) tehát a cikk szerint jobb kèz szabályt írt...
2021. ápr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

5-ös: mindegy, hogy egy cikk mit mond. Az számít ami a rendőr mondani fog meg a biztosító amit mond.

Mind a kettő 50-50-et fog mondani, mert mindegy ki kezdte meg hamarabb a sávváltást akkor is mind a kettő hibás, mert ha az egyik nem vált sávot akkor baleset sem lett volna.

2021. ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

A jobbkéz (jobb kéz, kinek mi tetszik) nem létező jogi fogalom, de nem csak az egyenrangú kereszteződésben lehet elsőbbsége a jobbról elhelyezkedőnek.

Ha sterilként fogadjuk el, hogy ketten egyszerre váltanának ugyanoda, akkor a jobbról lévőnek van elsőbbsége. Tehát aki a széléről befelé váltana. De a gyakorlat nem ennyire egyszerű.

2021. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krwkco ***** válasza:
68%

Szerintem a kreszben van erre egyértelmű szabály. Annak van elsőbbsége, aki a jobboldali sávból jön. A másik nem kényszerítheti hirtelen fékezésre, vagy irányváltásra. És itt nics olyan kitétel, mint az előzésnél, hogy ha valaki megkezdett téged előzni, akkor te nem előzhetsz.

Szerintem ezt úgy kell kezelni, mint előzésnél a szembejövőt. Csak olyan pontról kezdheted meg a jobbra sávváltást, ahol a baloldali akkor sem tud veled ütközni, ha ő is váltani akar.

2021. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!