Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezerles csere munkadija...

Vezerles csere munkadija 25ezer,golf4 realis ar?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 17. 15:40
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Most nézem ezen csak annyi van,hogy munkadíj + anyag.

így tételesen nincs felsorolva :/

2021. ápr. 17. 17:21
 22/39 anonim ***** válasza:
49%
Ettől nem lettünk okosabbak. :-)
2021. ápr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 mindentudó99 ***** válasza:
49%
#10 230 ezret fizettem vezérléscseréért plusz olaj és szűrők cseréjéért. Úgy hogy az olajat oljszűrőt levegőszűrőt én vittem. Ő vette a vezérlést vízpumpával plussz üzemanyagszűrőt. Meg még a pollenszűrőt. Persze nem ugyan az a motor de akkor is sokalom. Renault 1.5 dci
2021. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Na mindegy... most nem tudom mi legyen, azért csak így nem merem felhívni,hogy GYK-n írják,hogy ez nagyon olcsó és nem fért volna be 50k-ba így átvertél.. vagy ez cink,ha rákérdezek?
2021. ápr. 17. 17:43
 25/39 A kérdező kommentje:
Nekem azért sokat számít 50ezer is :/
2021. ápr. 17. 17:43
 26/39 mindentudó99 ***** válasza:
49%
Még annyi hogy nem ragaszkodtam volna a legdrágább alkatrészekhez se. Jó lett volna valami középáras is. Megkérdezhette volna.
2021. ápr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
31%

#22 Szerintem meg okosabbak lettünk, mert egy normális szerviz részletes anyaglistát ad. Ha mégsem, akkor valószínűleg rejtegetnivalójuk van.


Kérdező, azt még meg tudod mondani, hogy a munkára van-e bármi konkrét írva? Pontosan leírva valahol, hogy mit csináltak az autón? Mert ha van ráírva valami, ami az egész vezérlésre utal, nem pedig csak a szíjra (mivel szerintem csak szíjat cserélhettek), akkor én azt javasolnám, hogy keress egy másik, normális szervizt (ha bizonytalan vagy, akkor a google értékelésekre általában lehet hagyatkozni) és kérd meg őket, hogy nézzenek rá. Ránézésre megmondható, hogy voltak-e cserélve a görgők és a vízpumpa, vagy csak a szíj (vagy még az sem...). Ha kell, akkor nézd meg te magad, vagy kérjél róla fényképet. Ha azt mondják nem volt megfelelő a vezérlés cseréje, akkor menj vissza oda, ahol "csinálták" a vezérlést és mondd meg nekik normális, nem pökhendi hangnemben, hogy tudsz az átverésről és elvárod, hogy megcsinálják, amit elsőre nem tettek, természetesen ingyen kártérítésként. Ha erre nem hajlandóak, akkor irány az ÁNTSZ, panasztétel, jogi útra terelni. Független szakértő megvizsgálja az autódat, jegyzi hogy nem történtek meg a papíron feltüntetett munkák és a szart is lehúzzák róluk, te meg kapsz kártérítést (de minimum a náluk hagyott összeget).


Na de ne szaladjunk ennyire előre, először csak azt kellene tudni, hogy mi áll a papíron. A legjobb az lenne, ha lefényképeznéd, természetesen a személyes adatokat hagyd ki belőle, sajátodat és a szervizét egyaránt.

2021. ápr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
#27 Bocsánat, nem ÁNTSZ, hanem fogyasztóvédelem.
2021. ápr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Semmi kiegészítés nincs a számlán, csak ennyu,hogy munkadíj

bruttó 25000ft

Anyagdíj bruttó 25000ft

2021. ápr. 17. 18:05
 30/39 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem sok mindent tudsz csinálni. Jó eséllyel lehúztak. Ettől függetlenül továbbra is azt mondom, hogy menj el egy másik szervizbe és nézesd meg. Amennyiben tényleg nincs rendesen vezérlés cserélve, úgy sajnos újból neki kell futni.


A jövőre pedig egy tanács: sufnijóskákhoz, illetve nagyon lerobbant szervizekbe ne vigyél autót. Tudom, drága az autófenntartás és az ember spórolni akar, de az autó nem játék és nagyon nem éri meg spórolni a javításokon. Legjobb esetben csak pénzt buksz, rosszabb esetben meg az egészségedet. Szóval keress egy normális szervizt, akkor is ha drágább. Egy normális szervizt úgy lehet megismerni, hogy:


1. Normális, laikus számára is érthető tájékoztatást ad arról, hogy milyen munkát kell elvégezni, mi fog mindehhez kelleni, illetve hogy mindennek milyen anyagi vonzata lesz és megegyeztek, hogy kéred vagy nem kéred a javítást.

2. Ha kéred és megegyeztek szóban, akkor csinál egy normális munkalapot. A munkalapon fel kell tüntetve lennie mindannak, amit az előző pontban írtam, tehát elvégzendő munka, anyagok és árajánlat. Ezt mindkettőtöknek alá kell írni és kapnod kell egy példányt.


Ha ez a kettő pont teljesül, akkor bízhatsz a szervizben, hisz te jogilag biztosítva vagy az aláírt munkalap által, ők meg nem b*sznak ki saját magukkal. Ha pedig nem így működnek a dolgok, akkor sétálj ki és keress egy másik szervizt.

2021. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!