Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2.0 CR TDI városi rövid...

2.0 CR TDI városi rövid távokra és hetente 2 hetente minimum 50-100 km távokra, megfelelő lehet?

Figyelt kérdés

Nem az első autóm lesz, de eddig benzinesek voltak csak.

Az érdekelne, hogy maximális odafigyelés mellett, mennyire lenne tartós ilyen használat mellett. Feltételezve hogy az előző felhasználók nem csak tulajdonolták, hanem gazdái is voltak.



#common rail #Dízelt városba?
2021. ápr. 18. 09:44
A kérdező szavazást indított:
2.0 CR
Inkább TSI/TFSI ilyen használatra
8 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Rövid távra se turbódízel, se turbóbenzin. Felejtsd el a turbót. Városba mi a fenének akarsz turbót? Hogy mikor zöldet kapsz egy lámpánál, akkor hamarabb érj oda a 200 méterre lévő piroshoz? Mi az elképzelés, most komolyan?


Városba CSAK szívóbenzin. Az az 1-2 heti 50-100 kilométer az irreleváns.

2021. ápr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez szép és jó, de amire van keret, amit kinéztem abból nincs szívó benya vagy alulmotorizált...
2021. ápr. 18. 10:00
 3/15 anonim ***** válasza:
20%

1. Városi használatra nem létezik olyan, hogy "alulmotorizált".

2. Akkor keress más típust.

3. Vegyél turbódízelt városba, aztán fizetgesd a százezreket 50 ezer kilométerenként. Ha megteheted, akkor nyugodtan. Én aztán nem akarlak lebeszélni semmiről, a te pénzed, nem az enyém. Én csak válaszoltam a kérdésre, amit te feltettél, bár az nyilvánvaló, hogy nem véleményekre vártál, hanem megerősítésre. Azzal sajnos nem szolgálhatok, de mint mondtam: ha megteheted, akkor hajrá.

2021. ápr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Istenem mennyi zagyvaság. Az égvilágon semmi baja nem lesz a CRTDInek, főleg ha hetente megy hosszabb utakat is, még így is sokkal strapabíróbb, mint a TSI-k.
2021. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De igen, véleményekre vártam. Köszi, szerintem más tipusokat is beveszek a keresésbe.

Szerencsére nem sürgős, van időm bőven.

2021. ápr. 18. 10:15
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

2.0 CR TDI nagyon jó motor. Inkább az mint bármelyik TSI.

Normális használattal, azaz hidegen nem hajtani, meg télen hagyni picit melegedni, semmi gondot nem okoz a városozás neki. Meg az olajat 10 ezrenként le kell cserélni. De ha ezt a minimális odafigyelést megkapja, nagyon megbizható.

2021. ápr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy a 6os írja.
2021. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
#6 Az a baj, hogy igazad van, de ezek a dolgok csak PAPÍRON működnek. Városi autóhasználók száma, aki hagyja melegedni az autót: 0. Ezért nem ajánl senki városra turbódízelt. Vagyis: normális emberek nem ajánlanak turbódízelt, GyK-n persze minden hülyeségre akad valaki, aki helyesel.
2021. ápr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8as

Igen, naponta láthatjuk a trailerre rakott, városban használt dízeleket, mindegyik varosban használt dízel azonnal meghal. Ja nem.

2021. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

# száma 1, mert én hagyom melegedni. És semmi baj vele, pedig nagyrészt rövid távra használom

De egyébként is hülyeség ez a "rövidtáv nem tesz jót a dízelnek". Semminek nem tesz jót, sima szivóbenzinnek se. A 2.0 CR TDI meg egy alapvetően megbízható motor, és elég jól bírja ezt az üzemet is (Taxik, futárautók sokszor szintén ilyenek). Szóval ha valaki normálisan használja simán vállalható. Sokkal jobban mint a TSI.

2021. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!