Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek megfelelő az...

Szerintetek megfelelő az arcápolási rutinom?zsiros,mitesszeres pattanasokra hajlamos böröm van zsiros T zona, havi egyszer mély arctisztitas:gözölés,miteszerek,kisebb pattik kinyomása,radir,hidratalas,napi tonik mindig megvan minimum 2× még tippek?

Figyelt kérdés

2020. jún. 30. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Háát, nem túl ideális, de attól is függ amúgy, hogy milyen termékeket használsz és mit milyen gyakran. Pl. bőrradírból mindenképp olyan legyen, amiben nem durvák a szemek, mert az mikrosérüléseket okozhat a bőrön. De ha csak valami gyengédet használsz, akkor azt heti max 2-szer lehet. Hidratálni kell minden nap, zsíros bőrnél is, csak megfelelő termékkel. Mit használsz? Ami valószínűleg a legproblémásabb, az a tonik, ha olyat használsz, amire gondolok. A tipikus drogériás alkoholos tonikot. Tiniként én is használtam amúgy, akkor még nem sokat tudtam a bőrápolásról. Akkor se segített amúgy, de most már biztos nem kennék magamra semmilyen alkoholos terméket. A nyomkodással meg csak óvatosan.

Én a helyedben egy eléggé más rutint alkalmaznék. Minden este egy gyengéd lemosó (valami géles állagú, pl. cerave-nek elég jó van), aztán valami direkt ilyen bőrtípusra való szérum, ezt majd mindjárt részletezem és végül a hidratáló. Most nyárra egy könnyed, akár géles állagú jó választás lehet, csak arra figyelj, hogy ne legyen benne alkohol és ne legyen illatosított. Reggel meg csak arclemosó és egy fényvédős hidratáló. Ennyi, a radírt és a tonikot meg inkább hagynám.

Szérumnál 2 dolog jut eszembe, ami jó lehet. Nézz utána a kémiai hámlasztóknak, az hosszú távon sokat segíthet. És a niacinamid még ami jó ötlet, mivel az segíti kontrollálni a faggyútermelést.

2020. jún. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Cera ve géles habzo lemosojat hasznalom, bőr radirból biderma habzó arcradirját,tonikot is szintén bioderma zöld szinüt ami tisztitó hatású, dermofil paszta ha sok a patti és most is puhitas utan miutan kinyomtam a mitesszereket meg par pici patit ra raktam a pasztát, hidratálo krem bioderma sebium piros szinu kremjet+evel meg egyezo szemkornyek apolojat ami hipo alergén.

Havi egyszer vegzem el ezt a mélyebb tisztitást nyomkodassal, viszont tonikal este es este lemosom a böröm,hidratálni sajnos mostanában ritkában hidratálok ami tudom hogy hiba pont, szoval azt is majd be iktatom hogy hidrataljak este, akneroxid géljét meg a gyulladt pattikra kenem hogy leszáritsa és halványitsa :).

2020. jún. 30. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!