Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan van sok fiatalnak...

Honnan van sok fiatalnak autója-motorja (nem régi, hanem új)?

Figyelt kérdés

Tizen-huszonévesek olyan járgányokkal járnak, hogy még! És évről-évre egyre több van ilyen. Én sem vagyok még 40, de a mi ifjúkorunkban (az ezredforduló idején) még valahogy nagyon feltűnt, ha valakinek valamilyen csillivilli járgánya volt.


Naponta megyek a kis autókával és mindig megfordul a fejemben... honnan van ez a sok motoros / sportautós /csiricsáré ruhában lévő versenybiciklis...


ÉS mindig egy kicsit fájok belülről...



2021. ápr. 21. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Ti neveltétek ki őket azzal, hogy folyton azt figyelitek, hogy kinek van új autója. Ezek a mai fiatalok...már megint túlteljesítették az elvárásokat.
2021. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Kérdés mi a csilivili, a régi prémiumokat megvenni, meg ráakasztani pár olcsó optikai cuccot, felnit, stb nem nagy dolog, a másik véglet meg mikor 20-30 misis autóban ül a tizenéves gyerek, az szinte 100%-ra mondható, hogy szülei vették, ha csak épp nem nyert a lottón, vagy örökölt vagyonokat nagyszülőktől stb.


Olyat meg valahogy nagyon, de nagyon ritkán látok, hogy fiatal úgymond " átlag " de új autóban ül, tehát ebben a 4-7 milliós kategóriában.

2021. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
+10 éves dizel merci németből behozva, legkisebb motorral. Csak ha lekérdezed a kocsit, akkor tudod neg hány éves.
2021. ápr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Megdolgoztam érte. 22 éves vagyok, szüleimmel élek még, így házra nem kell költenem. Nyilván fizetek apámnak valamennyit lakhatásért és kajára, de különben semmi. Így minden fizetésem félre tudtam tenni és egy hónappal ezelőtt vettem szalonból vadiúj autót, amelyik az álmom volt és mindig is azért dolgoztam, mindig is az volt célom.
2021. ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Általában a NER-es vállalkozók kölkei, vagy info illetve ingatlanbiznixer gyerekek tehetik meg ilyen fiatalon. A többségi fiatal annak is örül ha van egyáltalán valami melója és ki is fizetik rendesen.
2021. ápr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek mas a prioritas.

En 14 eves autoval jarok de van hazam es annyi sporolt penz a bankban hogy vehetnek keszpenzre egy vadonat uj autot, de nekem nem ez a legfontosabb.

Mas meg alberletben lakik vagy a szuleinel es az a fontos neki hogy jo autoja legyen.

Nem lakom mar Magyarorszagon, elkoltoztem par eve de akkor meg en nem lattam fiatalokat uj autoval hanem Golf IV, Astra F, Astra H, regebbi Audi A4. De ezek mind 2 millio alatt voltak.

Vannak akik pedig hitelre vesznek autot es alig birjak fizetni. Nekunk is van egy 5 eves hiteles autonk es ha akarnam siman kitudnam fizetni a fennmarado hitelt, de mint mondtam nekunk nem ez a prioritas. Masra gyujtunk.

Volt olyan ismerosom is aki kijart nemetbe es vett ujabb fajta Passatot. Azt persze nem latja senki hogy mennyit meg milyen korulmenyek kozt dolgoznak es laknak kint. Egy szoban osztoznak es napi 8-10 orat dolgonak, beleertve a hetveget. Nem kell azokat sem irigyelni.

2021. ápr. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Én 20 éves vagyok és örököltem politikai hátterű nagyszülőktől házat illetve pénzt szóval van egy házam de autót még nem vettem illetve a házba sem költöztem be.


Majd ha szeptembertől megyek egyetemre akkor beköltözök és veszek egyben egy autót is bejárásra de biztos, hogy nem a szalonból fogom kihozni a limuzint hanem veszek valami kis golfot használtan.

2021. ápr. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Morzsi007 ***** válasza:
100%

6#-ossal teljesen egyetértek.

Hasonlóan gondolkodom én is.

Van itt a munkahelyemen egy fiatalabb 26 éves “gyerek”, aki 2 éve vett vadonatúj autó 6M-ért 8 éves hitelre, az anyjával él, barátnője nincs, nem is lesz szerintem, meg pénze se marad a hónap végére.

Ismerek olyat is, aki 3-4 éve dolgozik szintén 20-on éves, építkezik meg most cserélte le az Audi S5-ot egy AMG-re.

2021. ápr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 vagyok, autórajongó, abszolút átlagos anyagi körülmények közül. Mindegy is - csak azért lényeges infó, mert ezáltal elég sok korombeli autótulajt ismerek.


Igazából 3 jellemző eset van:

1) Anyu-apu autót váltott, és odaadta a még viszonylag új kocsit a friss jogsis utódnak.

2) Anyu-apu tele van lóvéval, és vagy azért, hogy a fiuk-lányuk is reprezentáljon valami hamis státuszt, vagy a biztonságuk érdekében (új autó -> jobb törésteszt), vesznek neki új autót, mert nekik mindegy az a kiesés.

3) Kap egy viszonylag jó keresetet huszonpár évesen a delikvens, és ebből felvesz egy hitelt amint tud, mert még nem tudja, hogy ezzel aláássa a következő éveit anyagilag.


Elég sok van ezekből.

2021. ápr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom, a motorok is így kerülnek alájuk...
2021. ápr. 23. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!