Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Passat B6-ot...

Volkswagen Passat B6-ot szeretnék vásárolni 2006-os 2.0 TDI 140 lovas. Rövid távra használnám, szerintetek? Többi lenn

Figyelt kérdés
Az autót 80%-ban faluban (rövid távra) használnám. Hetente 1x, 2x mennék vele hosszabb távra 100-200 km. Olvastam hogy az újabb dizeleket nem jó rövid távra használni mert el tömődnek stb... Ez mennyire igaz? Euro 4-es motor van benne. Van benne kettős tömegű lendkerék is. Szerintetek megvegyem?

2021. ápr. 24. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha kellően gazdag vagy, akkor nyugodtan.


Nem igazán értem a kérdést. Azt mondtad, hogy olvastál a problémáról. Az nem győzött meg? Úgy gondolod, hogy neves szaklapok és szakértők által elmondott és leírt vélemény az nem olyan megbízható, mint a gyakorikérdéseken random emberek véleménye, akik 99%-a nem is ért hozzá, csak mások szavait ismételgetik, mint a papagájok.


Igen, turbódízelnek pocsék a rövid táv. Leírom én is neked, hátha pont az én véleményem fog meggyőzni erről valami furcsa oknál fogva.

2021. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem fog eltömődni, ha azokat a 100 kilométereket egyhuzamban levezedet lesz ideje regenerálni a DPF-et. Olyan esetekben van baj, amikor mindig megszakad a regeneráció, mert nincs elég ideje az autónak.
2021. ápr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Túl van misztifikálva ez a rövid táv dolog. Egy a lényeg, ha renderesenhasználod hosszú távra IS, akkor kutya baja nem lesz. Ha meg baja is lenne, a benzines meg alapból megenne annyival többet.
2021. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Persze mert megy 1.5kmert az egy dizelnek, foleg egy pdnek nagyon jot tesz.
2021. ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tévhit, hogy a rövidtáv nem tesz jót a dízelnek

Semminek nem tesz jót

De nyugodtan meg lehet venni, ha normálisan használod, olaj le van időbe cserélve meg néha egy-egy hosszabb úton kikormolva, nem lesz vele baj.

2021. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De ilyen használatra minek dízel?

Komolyan.

Egyébként ahogy előttem írták, nem egy pillanat alatt fog besz/rni, de nem fogja szeretni, lassabban melegszik be, ezért több a hideg üzem, ami semminek sem jó, EGR előbb adja meg magát.

2021. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Semmi baja nem lesz, túltoljátok. Ha hosszú távra mész akkor is az első kilometereken ugyanúgy hideg, csak utána felmelegszik itt meg nem

Viszont ha hetente legalább egyszer rendesen bemelegszik az ugyanúgy kipucolja.

2021. ápr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!