Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó legális elbontása hogyan...

Autó legális elbontása hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziaszok!


Érdeklődnék, hogy hivatalosan nem trükközve hogy lehet elbontani egy autót?


Sok meló lenne vele és "tesók" ajánlataival nem szeretnék foglalkozni. Ezért érdekelne a hivatalos útja.


Illetve miután minden papír rendezve lett, hivatalosan is kivonva, bontható, szét lehet-e vágni, darabokat kiárusítani belőle?


Alvázszám, motorszám stb látszik 2020. augusztusban volt eredet vizsgán. Még van rajta műszaki, forgalomban van most is teljesen legálisan.


Tudom vannak trükközgetések, pl adjam el külföldi személynek papíron stb. Viszont a 100% legális út érdekelne.



#autó #bontás #legális autó bontás
2021. ápr. 24. 21:15
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
68%

Olyan nincs, mert veszélyes hulladéknak minősül (innen is csókoltatjuk az EU-s főokosokat akik kitalálták) és csak hivatalos bontó bonthatja.

Úgyhogy marad a trükközés a tesókkal.

2021. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Csúnyán bűntetnek is érte, de azt nem tudom, hogy mi a helyzet, ha a veszélyesnek számító alkatrészeket benne hagyod és úgy viszed bontóba. Tehát pl. ajtókat, üléseket, motorháztetőt, stb. kiszereled és a motor marad benne.
2021. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
93%
Beszerzed a szükséges engedélyeket és nyitsz egy hivatalos, bejegyzett autóbontót.
2021. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
93%
Így van, nincs rá legális út, ez Magyarország. Csak okosba' tudod megoldani.
2021. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos legális út nincs. Viszont szánalmas, ahogy a döntéshozók a csúnya-csúnya eura akarják fogni.

Németország kicsit régebb óta eu tag, és nincs ilyen baromság. A környezetvédelemre figyelnek, de ennek ellenére rendszeresen látok hirdetéseket, amikor elbontanak egy-egy autót magánemberek. (Auto schlachfestre kell keresni)

2021. ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Hm... Ezt jó tudni. Azt hittem van erre legális mód.


Bontó gondolom még pénzt kér a bontásért, nem fizet semmit, igaz?

2021. ápr. 24. 22:01
 7/37 anonim ***** válasza:

Ha er valamit akkor meg is vehetik, hogy megerje nekik.

Vagy egy bontasi igazolast megprobalsz szerezni okosba..

2021. ápr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat, nekem hasznos volt. Ment a zöld.
2021. ápr. 24. 22:29
 9/37 anonim ***** válasza:
Na most a papírral eladni külföldi személynek szerintem nem illegális, hanem szürke zóna maximum. Tudtommal donort behozni nem tilos. Ha pedig külföldi megveszi, ő sem köteles külföldön üzembehelyezni. Magyarul ha megveszi, majd “visszaadja”, tisztább, mint “okosba” szerezni hamis papírokat.
2021. ápr. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 krwkco ***** válasza:
Tudom, hogy nem leszek népszerű, de arra mi a terved, hogy ha mondjuk 1 év alatt eladod a 20%-át, akkor mi lesz a maradékkal? Ki lehet hagyni a bontót a folyamatból? Ha bevételed lesz az alkatrészekből, azt nem osztanád meg a bontóval a használhatatlan részek megsemmisítéséért cserébe?
2021. ápr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!