Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóba plussz akkumulátor...

Autóba plussz akkumulátor beépítése, hogyan valósítható meg?

Figyelt kérdés
A lényegi kérdés, hogy ezzel okozhatok-e gondot az autó elektronikai rendszerének? Szükséges-e két ugyanolyan akksi hozzá, illetve kell-e bármilyen biztosítókot beépíteni. Bármilyen tanácsot elfogadok!

2021. ápr. 26. 18:00
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
82%
2 akkumulátort kell párhuzamosan bekötni.Mint egy mezei bikázásnál....ha ez maghaladja a képességeidet akkor egy tanácsom van: Te hozzá ne nyúlj az autóhoz!
2021. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miert kell meg egy akksi a kocsiba?
2021. ápr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Utóljára ilyet 30 éve láttam, amikor még Ifával és társaival sofőrködtem.
2021. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Lehet bele tenni , nem olyan nagy műszaki tudást igényel.

De ha ezt megkell kérdezni és főleg meg itt, akkor hagyd ezt inkább ne nyúlj hozzá.

2021. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hűha srácok, köszönöm a sok jóindulatot. Úgy állok hozzá a világhoz, hogy kérdezni nem szégyen. Mivel nem vagyok autóvillamossági szakember, így nem tudhatom, hogy a két akksi, ha különböző Ah-s akkor ez okozhat-e bármit. Az egyik akksi 74Ah másik 75Ah. Egyik 2 éves másik zsír új. Gondoltam tanácsok alatt ilyenekre, hogy egyik cellazárlatos akár... Ilyenkor mélymerülésbe húzza a másikat? Ilyen tanácsokra gondoltam azoktól akik értenek is hozzá, nem csak a levegőbe magyaráznak, és lebeszélnek róla. Pusztán érdeklődők mielőtt bárminek neki állok. Úgy gondolom, hogy nem bűn, ha az ember igyekszik minden eshetőséget kizárni ami a későbbiekben bajt okozhat. Egyébként a 2 akkura azért lenne szükségem, mert szeretnék egy hűtőt rakni a kocsiba nyárra, mert az a munkaeszközöm. És nem szeretem a romlott kaját meg a meleg vizet.
2021. ápr. 27. 09:12
 6/11 D. Brasco ***** válasza:
63%

Jó,akkor most hogy túl vagyunk a szokásos és kötelező "ez az oldal azért van,hogy kérdezzünk" maszlagon,már csak az érdekelne,milyen hűtőt akarsz te 12V-ról üzemeltetni?Vagy inverteter is akarsz rakni az autoba?

Amugy a legegyszerűbb/legolcsóbb/stb megoldas egy szivargyujtorol működő hűtőtáska lenne.

2021. ápr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Leválasztó relével kell összekötni őket és akkor nem fordulhat elő, hogy mindkettő lemerül.

Csóróbb megoldás a kézi leválasztó (áramtalanító) kapcsoló, de akkor mindig neked kell kézzel kapcsolgatni.

2021. ápr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha 12V -os hűtő, akkor is vannak olyan megoldások, amihez nem kell inverter. Pl.: a hűtőben 12V -os kompresszor van... Vagy peltier -es megoldás (mint a szivargyújtós hűtőtáskák esetén)...


De a kérdésre is válaszolva:


A közel azonos kapacitás nem jelent gondot, sőt előnyös. Az eltérő életkor már jelenthet (mivel az öregebb akku hamarabb kinyiffanhat). Ez ellen még a biztosítékkal történő másodlagos akku bekötés sem optimális megoldás, mert a biztosítékon át is mélykisült állapotig merítheti a cella-zárlatos (feltehetően a régebbi) akku a másik (feltehetően az újabb) akkut.


Szóval ide vagy komolyabb villamossági megoldás kell a "szimpla bika kábel szerű" megoldásnál, vagy fel kell készűlni arra, hogy az egyik akku meghibásodása akár tönkre is teheti a másik akkut is.


Sajnos nem rendelkezem elegendő információval arról, hogyan lehet két akkus rendszert akku védelmi megoldással ellátni... Viszont gyanítom, valami olyasmi megoldás (védőáramkör) lehet a legoptimálisabb, mint amilyen pl a több akkus szünetmentes tápegységekben is van...

2021. ápr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most látom, amit #7 írt...

A leválasztó relé eszembe sem jutott.


Azt viszont nem tudom, hogy az ilyen relé mekkora minimum feszültség esetén kapcsolna, pláne úgy ha az adott relé kapcsolja össze a két akkut (amiknek így a feszültségét maga a relé egyenlíti ki, tehát feltehetően mindkét akku lemerülne a relé minimum kapcsolási feszültségéig).

2021. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt vannak az adatok:


[link]

2021. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!