Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtógyertya lehet a gond?

Gyújtógyertya lehet a gond?

Figyelt kérdés
Honda 8. gen ufo civic-től lenne szó (1.4 benzin). Műszaki elővizsgán az emissziós kibocsátást nem lehetett mérni a kipufogóból. Eszembe jutott, ogy kb. 1 éve voltak cserélve a gyertyák, de mivel a szerelő sem tudta erről a típusról hogy nem 4, hanem 8 gyertyás, ezért csak 4 gyertya lett cserélve. Sőt, ha jól tudom nem sima gyetya kellene bele, hanem irridiumos. Ezt sajnos én is csak később tudtam meg. Az lenne a kérdés hogy lehetséges-e hogy a rossz gyertyák miatt nem mérhető a kipufogógáz?

2021. ápr. 27. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden mérhető. A kérdes az, hogy határértéken kívül, vagy belül van.
2021. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor úgy mondom, hogy biztos hogy nem a megfelelő tartományban volt. Azt hogy fölötte , vagy alatta volt-e azt már nem részletezte
2021. ápr. 27. 16:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem hiszem el, tényleg képes volt a szerelő 4 gyertyát kicserélni a 8 helyett? Szerintem Magyarországon nincs olyan település, ahova 3-4 órán belül ne lenne kiszállítás, szóval ez számomra érthetetlen.

Egyébként igen, ha nem egyformák a gyertyák, az okozhat problémát.

2021. ápr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ez van. Bár nyilván ha egy golf-ot vagy opel-t, stb. vittem volna, amivel naponta találkozik, akkor tudná pontosan hogy hány gyertya való bele. Ez még talán annyira nem elterjedt típus, meg gondolom a 8 gyertyás motor lehet hogy ritkább is. Alapból nem is látszik mind a 8 gyertya helye, pár dolog le kell szerelni előtte hogy egyáltalán lásd hogy ebbe tényleg annyi kell. De sajnos erre én is csak utólag jöttem rá
2021. ápr. 27. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!