Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MK2 -es Focus fenntartható...

MK2 -es Focus fenntartható ennyiből?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdésem a következő lenne.

Apám azt mondta, hogy amint meglesz a kocsim, megkapom az övét, amibe egy keveset kell fizetnem. Amolyan sikeres jogsi ajándék.

Az autó egy MK2 -es Ford Focus lenne, tudomásom szerint 2007-es 1.6TDCI vagy 1.8TDCI

Érdekelne, hogy havi 50-80 ezer forint megtakarítással meg engedhetném magamnak az autó birtoklását?

Ez a megtakarítás az üzemanyagon kívüli lenne, tehát amit a kocsira költenék. Nyilván nem lennék boldog minden hónapban 50 ezret a kocsira költeni, de körülbelül mire számíthatok? Mennyi kiadás lesz?

Nyilván tökéletes műszaki állapotú, nemrég cserélt benne pár drágább alkatrészt.

Köszi mindenkinek a választ.



2021. ápr. 28. 17:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi félre írtam. Amint meglesz a jogsim, megkapom az ő autóját*
2021. ápr. 28. 17:56
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem bőven. Ha évi 600e-1 millát rá kell költeni minden évben egy ilyen autóra az üzemanyagon felül, az már régen rossz.
2021. ápr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kicsit megnyugodtam :)
2021. ápr. 28. 18:10
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyok apuci fia, csak ő nemsoká másik autót szeretne venni, és szívesen látná nálam az autót, gondolom nagyon megszerette. Ő másfél millióért vette talán 2 éve.
2021. ápr. 28. 18:12
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Bár nem halmoztál el minket információkkal (milyen használatra kell, milyen állapotban van, milyen "drágább" alkatrészeket cserélt, a biztosításnak is bele kell-e férnie a büdzsébe, mikor volt az utolsó kilométer köteles szerviz, mit cseréltek akkor, stb...)

De szerintem fater, csak nem akar átcseszni.

Első autónak egyébként hibátlan, és ebbe a keretbe bőven belefér, sőt...

Hajrá.

2021. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Sajnos pontosan nem tudom. Volt egy dolog amit cserélt rajta, annyit mondott, hogy utána körbejárta Magyarországot, hogy "bejárassa" talán? Katalizátor lehet? Fogalmam sincs igazából, de utána elvitte egy nagy körútra. Legfőképp munkába ingázásra kellene, hetente 2-3 alkalom, 60 km oda, 60 vissza. Plusz havonta egyszer elmennénk Budapest-Veszprém-Debrecen városába. Ezek kb 400 km-es utak tőlünk. (200 oda, 200 vissza)

Az autó egyébként nagyon szép állapotban van, belül is minden nagyon szép számomra. Motorja nagyon csendes, nincs szélzaj, váltót sem hallani semennyire.

2021. ápr. 28. 20:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, az út nagy része autópálya vagy lakott területen kívül lenne. Az "autóút" jelentése igazából nem tudom, hogy mi.
2021. ápr. 28. 20:24
 8/8 A kérdező kommentje:
A biztosítást külön számolom, ahogy az üzemanyagot is. (De gondolom a havi 80-ba csak belefér, basszus..)
2021. ápr. 28. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!