Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A felnik pontos megnevezése?

A felnik pontos megnevezése?

Figyelt kérdés

Sziasztok. egy ideje bánt egy dolog.

Hamarosan meglesz az első autóm, egy mk2 ford focus 1.6

Viszonnt soha nem foglalkoztam ilyenekkel, de a hibák után valószínűleg a kerekeket szeretném szépre megcsinálni, mert szerintem az dob rajta a legtöbbet.

Ezek az elnevezések pontosan mit takarnak?

Hogy alufelni, dísztárcsa, acélfelni, lemezfelni?

Kellene egy kis segítség.

A dísztárcsa gondolom az, amit lemezfelnire és alufelnire is rá lehet tenni, amolyan dísz. Remélem ezt legalább jól tudom. A többit mire használják?

Mikor használ az ember lemezfelnit, és mikor alufelnit?

Ahogy láttam az alufelni a legdrágább, gondolom az is a legjobb.

Heelp :D :D



2021. ápr. 29. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Alufelni - aluminiumból kiöntött vagy kivágott felni. Sok szép és érdekes formában lehet őket kapni.

Acélfelni - ugyanazt tudja, mint az aluminium (bár erősebb annál), de sok autón nem néznek ki szépen

Dísztárcsa - az acélfelnire lehet rátenni. Műanyagból van, célja, hogy elfedje a "csúnya" acél felnit és így feldobja a látvány. Másodlagos célja, hogy megvédje a kereket az időjárástól (bár ez sok esetben nem valósul meg).

Lemezfelni = acélfelni


A lemezfelni olcsóbb és strapabíróbb, így, ha nem számít az esztétika, ezt érdemes választani.

2021. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindent leírt az egyes.

Mi lemezfelnit vettünk épp most, mert nagyon rossz utakon közlekedünk, így arra pattintunk egy disztarcsat és kész.

Az alufelni nagyon drága, 2-3x annyit minimum lehet rá számolni, mint a lemezre.

2021. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Így már minden világos :) Tehát akkor lemezfelnire megy rá a dzísztárcsa, ami kicsit feldobja. (gondolom ezeket szeretik lopkodni, vagy leesik, mert sok kocsit hármat látok, a negyediken pedig a fekete lemezfelnit csak)

De ha megveszel egy szett alufelnit, az sokáig elég, nem? Ha nem megyek olyan rossz utakon. Gondolom télire meg jobb akkor a lemezfelni.

Ahogy láttam az alufelnik olyan 100-150 ezer forint körül vannak/szett.

2021. ápr. 29. 20:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem 150, inkább 100 körül. Nem annyira vészes az, ha jól feldobják az autót.
2021. ápr. 29. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol nézted, az én autómra 50-70 ezer lenne darabja. Persze méretfüggő az ár. De használtan is lehet venni, ami olcsóbb lehet (de csak lehet, mert ha sértült és görgőzni kell, az 20 ezer forint kerekenként).

Én télen használok acélfelnit, hogy ne kelljen gumit cserélgetni. De legközelebb már 4 évszakosat veszek, úgyhogy télen-nyáron alufelnim lesz. Hátránya télen, hogy ha megsérül a fényezése, a só kikezdni és csúnya lesz.

Budapesten járok leginkább. 50-60 körüli tempóval sikerült úgy belemennem egy kátyuba, hogy enyhén tojás alakú lett az egyik aluminium felnim. Ezt csak autópályán észleltem és 20 ezer volt a javítása (plusz a szerelés és centrírozás)

Szóval igen, szebb, de sérülékenyebb és drágább.

2021. ápr. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A legelső oldalra amit kidobott rányomtam mi kell, és volt 99 ezer forint/szett és 150 ezer forint/szett áron is
2021. ápr. 29. 21:12
 7/7 A kérdező kommentje:
alu-felni(pont)eu -n láttam
2021. ápr. 29. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!