Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Csörög" az autóm, aggódjak?

"Csörög" az autóm, aggódjak?

Figyelt kérdés
Amikor beindítom az autóm felcsörren valami, aztán elhalkul, de még utána is kicsit halkabban, de olyan rémes hangja van mintha valami daráló darálna valami műanyagot éppen, aztán megindulok és rövidesen elkussol és meg se nyikkan, csak a tipikus dízel hang marad :D Mindenki a vezérműláncot meg feszítőt emlegeti, de egyrészt 10 ezer km-el korábban lett cserélve a lánc szett, másrészt akkor nem kellene állandóan, vagy néha-néha még csörögnie ha lánc lenne? És nem csak indítás után pár percig, vagyis nem vagyok szakértő de nekem így lenne logikus.

2021. ápr. 29. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Hidegen csöröghet a lánc. Milyen motor van benne?
2021. ápr. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonló jelenség nálam is volt, főleg hidegben. Önindító meg lett zsírozva és azóta nincs ilyen hangja.

Nem mondom hogy neked is ez lesz a baj, de meg lehet próbálni.

2021. ápr. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hidrotőke?
2021. ápr. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a motorom az opel 1.6-os ecotec cdti. Az utolsó J-s Asztrákba meg az első K-s asztrákba szereltek ilyeneket. Akárhol keresek rá, mindenhol mindenki szinte a láncot hozza fel, és igen, indításkor 1-2 másodpercig csöröghet a motor a szervízben is ezt mondták, mert hogy addig épül fel az olajnyomás, mert a feszítők olajjal működnek, de még utána is egy kicsit lehet hallani ezt az érces hangot, de utána meg nem jön elő többet ez a jelenség ha már mentem pár métert.
2021. ápr. 30. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!