Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Heló. Golf 4 tdi 1.9 röl van...

Andor1984 kérdése:

Heló. Golf 4 tdi 1.9 röl van szó. Egy szuper kis autó. De. Olajcsere közben be esett egy darab castrol olaj záró alufólia az olajbeöntő nyiláson! A szerelő azt mondja ne aggódjak, de ez nem nyugtat meg. Szerintetek?

Figyelt kérdés
És jó e ebbe a típusba a 10w40 es olaj 300e km-el?télen
2018. jan. 15. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
pont télre a 10w-s olajat? Nyáron még elmegy, de a gyári előírás is 5w40 (legalábbis PD-be). A cimke pedig előbb utóbb az olajszűrő házba végzi.
2018. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 crudy ***** válasza:
66%
Es ha a folia az olajszurohazba kerul akkor tomit es rossz lesz az olajnyomas.
2018. jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Le is cserélem az olajat 5w40 re amint lehet. Sok laikus véleménye hogy ennyi km után 10w40 kell.

De egy kis utána járással ki derült hogy ez nem igazán így van. Ráadásul nagyon valószínű hogy nem volt tekergetve az autó.

2018. jan. 15. 17:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó bele a 10W40 is, ha teljesíti az előírt VW jóváhagyást.

A fóliadarab miatt én sem aggódnék túlzottan.

2018. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért nem is egészséges. Most szerelő ezt mondja oké, persze ha utána oda viszed a kocsit. De gondold végig.

Először a vezérlés körül fog kavarogni, ami valószínűleg előbb-utóbb miszlikekbe szabdalja, kisebb vagy nagyobb darabokra, és idővel eljut az olajszűrőbe, ha épp előbb nem okoznak dugulást valamelyik olajjáratban...

2018. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem nagy baj, de jobb lenne nélküle...

Attól függ persze, mekkora db az a fólia.

Olajjáratot csak akkor dugíthat, h lefele a lefolyó járatban elakad. Az olajszűrőbe nem fog bejutni. Ugyanis az olajszivattyú előtt van egy drótszűrő. Ergo az olajszivattyú nem tudja felszívni.

Jó esetben olajcserekor lefolyik az olajjal, rosszabb esetben vhol megakad a blokkban. De kárt nem vszínű, h okoz.

2018. jan. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KB. 2cm átmérőjű. Én is attól tartok hogy valahol valamit el dugit. Turbonál nem csinálhat bajt? Egyébként úgy tudom meg felel vw előírásnak, csak a turbót féltem a hidegben vastag olJtol.
2018. jan. 15. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!