Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kutakon tényleg csalhatnak,...

A kutakon tényleg csalhatnak, hogy nem a kijelzőn megjelenő liter üzemanyagot tankolt az autóba? Ismerősöm mondta ,hogy a fűnyíróba, meg a láncfűrész be kellett neki az üzemanyag. Az 5 l-es kannában 6,5liter ment állítólag.

Figyelt kérdés
2021. máj. 10. 22:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A kannába több fér, mert hitelesitett.

Nekem is van műanyag kannám 25 literes, de 28,5 liter megy bele.

2021. máj. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
* A kannába több fér, mert nem hitelesített. *
2021. máj. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Mucika, az 5L-es kanna tényleg kb 6,5 liter. Egyrészt nem hitelesített csak egy fröccsöntött szar. Másrészt kell bele tágulási tér ahogy már leírták.

Látom fűnyírás közben sem nyugszanak a laposföldesek.... 😂

2021. máj. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
#13 Harmadrészt meg valahol a teteje tájékán van egy vonal rajta, ami az öt litert mutatja.
2021. máj. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
beletankolsz egy 5 literes kannába 6 litert semmit nem jelent. Nem pont 5 literes. Abba vízből is bele tud mennyi ugyanennyi.
2021. máj. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Wadmalac ***** válasza:

Amúgy maguk a mérők valamennyit tényleg csalnak. Mint ahogy az otthoni vízórád, gázórád is. A kis pörgő turbina, ami az átáramlást méri, a folyadékáramlás indulásakor lassabban pörög fel, itt nyersz valamenyit, a végén meg kicsit túlpörög a folyadékáramlás leállása után, itt meg kábé ugyanannyit nyersz.

Ha a tankolást csutkára húzott pisztollyal kezded meg és a végén a leállás felé egyre lassabban csurgatod, kicsit összességében kevesebbet fog mutatni, mint ami valóban átment, ha meg az elején óvatosan kezded nyomni, a végén meg teli tankra automata kattanással áll le, valamennyivel többet fog kijelezi a valós átfolytnál.


De a lényeg, az a plusz-mínusz, amit így nyersz vagy buksz, lehet max egy deci.


Nem másfél liter.

Ami amúgy tényleg az ötös kanna maximális túltankolása.

2021. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Wadmalac ***** válasza:
*meg kábé ugyanannyit vesztesz.
2021. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Az öt literes kanna nem öt literes, hanem több. Jó pár éve egy ideig tankolgattam kannába öt litereket, mert akkor mentek az ilyen városi legendák a csalásról. Digitális grammos konyhai mérlegen lemértem az üres kannát, aztán mindig lemértem a pontosan 5,00 literrel megtankolt kannát is. 720-740 g/liter jött ki. Kezdtem örülni, nem egyformán mérnek a kútoszlopok. Mivel ismerős kút volt, mikor már volt vagy 5-6 mérésem több oszlopról, visszamentem. Előhozták az ő dokumentumaikat, amiken átvették a tankertől az üzemanyagot. Ami persze sosem tud tökéletesen egyformára sikerülni. Az általam kiszámolt gramm/liter értékek egy-két gramm eltéréssel megegyeztek az ő szállítóleveleiken szereplő értékekkel. Tehát térfogatra mindegyik oszlop pontos volt, csak mivel az egész méregetés nekem sok hétig tartott, mindig más feltöltésből származó üzemanyagot sikerült megmérnem. A kísérlet csak azt igazolta, hogy a kútoszlopok pontosak. Az előírás egyébként 0,5%, illetve kalibrálás után 0,3%.


Akit részletesebben érdekel, mi van mögötte, mire az OMH hitelesítő matrica felkerül egy kútoszlopra:

[link]

2021. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!