Kezdőoldal » Otthon » Kert » Stihl gépekbe lehet használni...

Stihl gépekbe lehet használni prémium üzemanyagot vagy csak 95-t?

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 07:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Lehet
2020. jún. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, de teljesen felesleges.
2020. jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%

Nem felesleges!


Én úgy vettem észre, hogy kevesebbet is fogyaszt a jobb benzinből a gép.

2020. jún. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

"Én úgy vettem észre, hogy kevesebbet is fogyaszt a jobb benzinből a gép."


Ezt pontos méréssel kellene alátámasztani mert a prémium drágább is szóval lehet, hogy amennyivel kevesebbet fogyaszt annyival lehet hogy többe kerül a nafta.


Ilyen gépeknél egyébként ez igen nehezen mérhető, mert nehéz pontosan ugyanolyan körülmények és terhelés mellett használni a gépeket.

2020. jún. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 mindentudó99 ***** válasza:
69%
Lehet és kell is. Idéntől televágták etanollal a 95 öst vagy más néven e10-et. Hanyagolom. Csak 98-ast veszek a gépekbe.
2020. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%

ööö... nem, nem kell. A stihl oldalán van, hogy 10%-os etanoltartalomig használhatóak a gépeik.


[link]


Az cikkben említett usa 89-es oktánszám az EU-s 95-ösnél egy kicsivel rosszabb. Vagyis ja, nyugodtan lehet E10-et nyomni belé. Ha ipari felhasználású a gép vagyis nagyon sokat megy akkor persze el lehet elmélkedni a 98-ason, de ott is el kell végezni a számítást, hogy vajon a literenkénti plusz 30-40Ft-os különbség bejön-e azon, hogy valamivel simább lesz a járása a motornak. Ez nagyon nehezen megbecsülhető mivel nincsenek hosszútávú tesztek arra vonatkozóan, hogy ugyanolyan körülmények között pl jobban kopik-e a 95-ös benzinnel használt gép, illetve, hogy a kopásból adódó költségek mégis hogyan forintosíthatók.


Ha otthon kéthetente lenyírod a füvet, vagy néha vágsz egy kis fát akkor halálmindegy, hogy 95-öst vagy 98-ast tankolsz bele.


Az biztos (=mérhető), hogy akár E10, akár E5 néhány hónapnál tovább ne álljon benne a benzin.

2020. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon sokan 100as benzinnel használják a kerti gépeket, mert jobban eláll. Mondjuk nekem több mint fél év után is simán indult a Stihl is, és a többi gép is az egy éves E10 benzinnel (olyan ország, ahol már rég E10 van).
2020. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem is értem a kérdést. Több stihl gépem van, de kezdetektől fogva azt ajánlották a szakboltban, hogy zöld olaj ( több az előírtnál kicsivel) és 100-as benzin. 95 mehet, de elég rossz minőség mindenhol, így több olajat kíván. A jelenlegi 95 meg felejtős egyértelműen, csak a 100-as. Próbáltam ezzel-azzal is de a 100-as talán kevesebbet fogyaszt, de ezt nem tudom mérni. Használattól,tereptől, mindentől függ. Ez a része nem is érdekel, olyan kicsi a különbség. 10 -10 l-es kiszerelésbe tankolok, tehát dolgoznak a gépek reggeltől-estig, de az elvégzett munkamennyiség után eltörpül az a kis üzemanyagár különbség. Viszont hallom, hogy csendesebb kicsit meg erősebb is, simább a motor járása. Nem rakódik ki semmi stb. Karbihoz még egy gépen sem nyúltam. Szűrőt cserélek csak.
2020. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

“Nagyon sokan 100as benzinnel használják a kerti gépeket, mert jobban eláll”


Valamennyire. Én is azt hittem😂. Agregátoromat 100-as üzrmanyaggal töltöm fel. Szinte soha nem használom, téli áramkimaradásokra tartogatom a fagyók miatt. Nyáron felöntöm, àtnézem, megjáratom. Télen már nem indult el csak benzincsere után. Hitvány egy vmi. Rájöttem csak 2-3 decit hagyok benne, amikor használni kell megkeverem frissel.

2020. jún. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 mindentudó99 ***** válasza:
61%
Nem csak az elállás a gond. Állítólag eszi a tömítéseket az e10.
2020. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!