Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csúszik az autó az új...

Miért csúszik az autó az új nyári gumival?

Figyelt kérdés

Idáig egy ZETA Antarctica 5 205/55 R16-osokon volt a Leonom és egészen jókis kanyarsebességeket tudott minimális "oldalcsúszással" most pedig felpakoltam a 225/45 R17-es Yokohama AdvanSport-okra de úgy veszem észre hogy csökkent a kanyarsebességem a télihez képest.Az autó nem dinamikusan egyenletesen úszik mint a télivel hanem apró random megcsúszásokkal bizonytalanul számomra nagyon furcsán kanyarodik és mindezt még kissebb sebességen mint a téli. Nameg a kormányt sem húzza úgy sokkal könnyebben forog (könnyebb megtartani) a kormány ami miatt nagyon félve kanyarodok vele mert valahogy nem kapok elegendő visszajelzést.

Elég kemény futómű van alatta (Leon 1M TopSport amolyan FR).

Esetleg van valakinek ötlete miért lehet ez?

Talán simán ennyivel jobb a ZETA téli gumija mint a Yokohama nyári? Néztem kb ugyanannyiba is kerülnek. Ja az aszfalt minimum 20 de talán 30 fokos is volt és persze csontszáraz.



2021. máj. 11. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
A téli gumi lágyabb ezért jobban is tapad mindenhol, de jobban is kopik.
2021. máj. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
#1-es: ott a pont!
2021. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy el van kopva a nyári? Nem tudom, nem írtad le, hogy mennyire használt.
2021. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire uj? Amikor "zsír uj" még rajta van a formaleválasztó olaj is, a felülete teljesen sík, kegyetlenül csúszik, kell egy kis használat mire kicsit feldörzsöli az aszfalt.
2021. máj. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nincs olyan, hogy a téligumi jobban tapad száraz úton melegben, mint a nyári :) Itt egyéb gond van, vagy be kell még koptatni a gumikat.
2021. máj. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem is csúszik a nyári gumim mint a takony, télivel nem vettem észre ennyire. Pedig a nyárin van 5 mm profil ami bőven jó még, nem is annyira régi, ja és Michelin, most vagy kamu michelin vagy épp egy gagyibb szériája ez az energy. Mondjuk esőben a lényeg hogy ne csúszkáljon, elvégre arra valók a rovátkák meg a profilmélység.
2021. máj. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Guminyomás is sokat számít. Valamint az útburkolat minősége is. Kanyar és kanyar között óriási különbség lehet, dőlés, aszfaltminőség, úthibák, szurokfolt, olajfolt, gumifolt, porosság, akármi, még ha ránézésre ugyanolyan ívű is.

A többit meg már előttem leírták.

2021. máj. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
amúgy igaz, tipikus szar magyar országúton mentem, ugye nagy sebesség az országúti tempó (~90), és minden bukkanónál éreztem hogy más lesz a kocsi irányítása. Ez azért veszélyes mert aki laikus és egy nagyobb bukkanó mondjuk ki is sodorja kicsit az autót megijed, bepánikol és olyat csinál mint az a barom fordos az árpád hídon. Lehet egy kicsit alacsonyabb guminyomás (2,3 baron van nekem alapjáraton) segítene, vagy lehet a futómű sem az igazi, gyárilag eléggé lágy ami komfortra jó, de úttartásra nem épp a legjobb :D
2021. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

off topic

Az Árpád-hidas esetben az a durva, hogy mindenki csak a Volvo vezetőjét hibáztatja. Tiszta sor, kikanyarodott elé, hibázott, de! Ha a Fordos egy ilyen helyzetet nem tud megoldani, akkor nem kéne vezetnie. Óriási hely volt számára nagy ívben, hirtelen kormányzás mellőzésével kikerülni a Volvo-t, ő mégis bevágott elé, mint egy barom, aztán valahogyan kiforgatta az autót, amikor vissza akarta rántani egyenesbe. Ráadásul azért ott is kíváncsi lennék a guminyomásra meg a gumik állapotára, mert valami nem volt ott rendben. Egy olyan manővert minden forgalomban lévő autónak könnyű szerrel teljesítenie kéne csontszáraz úton.

7-es voltam.

/off topic

2021. máj. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: én meg úgy láttam inkább a Fordost köpködik, szerintem jogosan, és a többi videóját megnézve csak egyre jobban megerősödni látszik :D


https://www.youtube.com/watch?v=TcSLp_bpdoY


Elvileg ezek is a fordos videó, hát no comment :D

2021. máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!