Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől függ, hogy egy autó...

Mitől függ, hogy egy autó mennyire csúszik télen?

Figyelt kérdés
Mielőtt leszóltok,lány vagyok,nem értek hozzá,ezért várok segítséget.Hegyi úton használom az autót. Corsam volt,1,2es kb 80LE. Iszonyúan csúszkáltam vele télen. Félelmetes volt. Most kocsicsere előtt állok,olyat szeretnék amiben biztonságban érzem magam. Köszi az értelmes válaszokat! Ui. Nem feltétlen ajánlásokat várok,hanem,h mit figyeljek. Súly,lóerő,vagy mi? És mi az ami az én szempontomból már jó érték.
2018. aug. 20. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Gumi, futómű, súly illetve a hajtott tengelynek a terhelése.
2018. aug. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Leginkább a gumitól és attól, hogy van-e benne ABS.
2018. aug. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 .,,.,,.,, ***** válasza:
50%
Súly, gumi, vezetèsi stílus.
2018. aug. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Beviz Elek ***** válasza:
68%

Hegyi útra mindenképp elsőkerék meghajtásút és egy ÚJ szett legalább középkategóriás téligumit javaslok. Nem 4 évszakos, nem gumistól olcsón vett használt, hanem vadi új (webhopokban a legolcsóbb).


Emellett ha leesik a hó és lesz alkalmad mindenképp keress egy biztonságos helyet és próbálgasd hogy mire hogy reagál az autó, mit lehet vele csinálni. Fékezz dombon felfelé és lefelé is, tapasztald meg hogy teljesen más a fékút.

2018. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

A gumin rengeteg múlik. Az autón mindenképpen egy jobb minőségű, nem túl régi, nem túl kopott szett legyen. A lefelé guruláskor sokat segíthet egy blokkolásgátló (ABS) és egy menetstabilizáló rendszer (ESP). Nem tudom milyen kategóriában gondolkozol. Abs már elég sok régi autóban is van.

Ha a felfelé menetel is gondot okoz, azon segíthet egy hólánc is vagy veszel egy összkerekes autót.

2018. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Leginkább a gumitól függ


Milyen gumi volt azon a corsán?

Egy normális téligumival egyáltalán nem csúszkálhat a hóban.

Jégen igen, de ott minden csúszik.

2018. aug. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Gumi, majd összkerékmeghajtás(normális hátsó és normális első között szerintem nincsen túl sok különbség csúszós úton - jó sofőrrel egyikkel sem lehetetlen, de nem kellemes).
2018. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Beviz Elek ***** válasza:
65%

#7

Normális első- és hátsókerék meghajtás között nincs különbség? A hátsó tengelyen nincs súly, egy hátsókerekes a laposon is képes elakadni ha leesik a hó. Ez javítható pár zsák homokkal a csomagtartóban, de akkor sem lesz olyan könnyen irányítható mert hátulról tol.

Az összkerekes nagyon jó, felmegy olyan dombon is ahol az elsőkerekes is elvérzik, de csúszva teljesen másképp kell kezelni. Mezei usernek bőven elég az elsőkerekes.

2018. aug. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Vegyél _jó_ téligumit, és ha engedi a kassza, valami kicsi "városi összekrékhajtású" autót. Mint amilyen vagy két évtizede a Subaru Justy volt (átcimkézett összkerékhajtású Swift)

Vehetsz Vitarát, összkerekes SX4-et, Octaviat, válogass a hasznaltauto.hu-n

[link]

2018. aug. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!