Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma már tényleg nem látszik...

Ma már tényleg nem látszik annyira bizonyos autók kora?

Figyelt kérdés

Az igaz, hogy ma már nem hat olyan öregnek egy 15-20 éves autó? Tehát az olyan típusok amiben már gyárilag voltak olyan extrák amik a mai autókban is (ülésfűtés, navigáció, stb).

Ezek valóban nem hatnak olyan idősnek? Tehát nincs az a nagy különbség mint anno egy 20 éves Trabant meg egy akkori új autó között?



2021. máj. 11. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez igaz, formatervre is.

Pl. nézz meg egy B6-os Passatot. 2005-be jött ki, azaz van ami 16éves. Ha ránézel, mégse egy "öreg autót" látsz (legalábbis én így vagyok vele)

2021. máj. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
2005-ben nagyot változott a karosszériák külcsínje. Néhány autómárkáról nehéz megmondani, hogy tizenhat éves.(ha tiszta, nem törött)
2021. máj. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem szakmabeli, akkor lehet, hogy így van. Mivel én szakmabeli vagyok, nekem azonnal feltűnnek azok a különbségek, ami alapján az adott periódusú autó korát meg lehet határozni (vagyis cca. 5-7 év tűréssel, ameddig egy modell életkora tart, ezen belül a ráncfelvarrások segíthetnek kicsit közelebb vinni).
2021. máj. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nyilván tudható a koruk, de nem tűnnek vészesen öregnek ha csak a kinézetet vesszük. Nézz meg pl egy H Astrát! Ezek között is már bőven van 16-17 éves. Ha az ember nem a legalapabb ex cégautókat vettem meg, ilyen idősen is volt már bennük navigáció, xenon fényszóró, fűthető bőr vagy félbőr ülések, digit klíma, TPMS, légzsákok tömkelege, akár panoráma-szélvédő, stb. Manapság még mindig inkább átlagautó kinézetét kelti. Nem egy legalja szánalmasan öreg csotrogányét, aminél nincs lejjebb, olcsóbb melósautó.
2021. máj. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mihez szokott a szemed. Amúgy az utóbbi 10-15 évben már nagyon visszafogott a fejlődés az autók kinézetét illetően, ezért öregszenek lassabban, a régi design sem teljesen elavult.
2021. máj. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Kétezres években születtek olyan igazi autóforma autók, azóta ez lejtmenet... Nissan Juke, Toyota CH-R, új Yaris, új Aygo, új Ignis és Swift (régi is ronda volt), hát nem sorolom...
2021. máj. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Magyarországon a 15+-os autókhoz szoktál. Ettől független teljesen más egy új autó.

A kényelmi dolgokban egy 15 éves prémium és egy új alsó-középkategóriás között nincs nagy különbség. Amiben van:

-környezetvédelem/fogyasztás

-vezetést segítő rendszerek (vészfékaszisztens, parkolássegéd, adaptív tempomat, sávtartó segéd, holttér figyelő stb.)

-részben az előbbiekhez kapcsolódóan jön képbe a biztonság

-egy 15 éves autóra akármennyire is vigyáznak már más a műanyagok tapintása, kevésbé megbízható, ki van ülve az ülés stb.

2021. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az extrák sosem voltak igazán mérvadóak. Újonnan is lehet olyan autót venni amiben alig van valami és egy 20+ éves autó lekörözi.


Na meg a Trabant kicsit más téma, az még korához képest is 20 évvel volt lemaradva és hozzá képest az első Swift is űrhajó.

2021. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

pàrom nagyapja vett egy 98 as polot.... 1 èv utàn kb 7000 km jött az öreg nèzzem màr meg. Addig a "Szomszèd gyerek èrt hozzà, megcsinàlta" mondat jött. na most kicsi öcsèm autó szerelő vidèken, leviszem hozzà, kipofozzuk. Na most az úgy kezdődött,szivessèggel levitettem oda, nem mertem beülni....

Kövi lett megcsinàlva: Vezèrmű komplett csere ( 40.000 kmnèl lett kicserèlve eladàs előtt. )olajcsere fullosan, 1 relè, 1 szofita? (nem vilàgított a műszer fal) 2 oldalt küszöbb (lakatos àltal) 2 hàtsó vilàgítàs(ki volt ègve) kipufogó kuka, fèkrendszer kuka, 2003 as abroncs!!!! csere pótkerèkkel!!! legèscsillapítók, kuplung... az örgnek megèrte... a külseje viszont egybe volt... csak atartalom volt a sz@r

2021. máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!