Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pollenszűrőt hány évente...

Pollenszűrőt hány évente cserélik?

Figyelt kérdés
Natúr szaladgálós autó!

2021. máj. 13. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Kétévente szoktam. Éves futásteljesítményem: 6-7000 km. Nagyobb futásteljesítménynél évente is lehet.
2021. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hol található swiftben?
2021. máj. 13. 11:03
 3/16 A kérdező kommentje:
1 éves az autó 2000 km ,és kicserélték a pollenszűrőt mijé?
2021. máj. 13. 11:09
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Évente szoktam cserélni. Új garanciális autónál a gyári előírástól függ. Nem egységes minden márkára.
2021. máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Minimum évente, de még jobb lenne évi 2x cserélni.
2021. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Évente szoktam, sok autónál ennyi is van megadva csereperiódusként.
2021. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem Suzukim van, az autómra 2 év az előírt gyári csereperiódus. Ennek ellenére a köztes években is kicserélem magamnak gyári szűrőre. Így minden évben újat kap.

Azért magam cserélem, mert kb 5 perc a cseréje, nem bonyolult, a kötelező szervizek alkalmával azonban felszámítanak 5-6e Ft munkadíjat ennek a cseréjére. Legalább ezt megspórolom így.

2021. máj. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Minden olajcserénél cseréltetem, szóval kb.8-9 havonta.
2021. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

#2!

A kesztyűtartó mögött, a fűtőmotor lapátja fölötti rekeszben találod.

2021. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%
Én évente cserélem nyár elején általában, akkor kap egy komplett klíma tisztítást is amit akkor átszoktam vinni a szomszédban lévő klímáshoz Ő megcsinálja azt a részét meg ellenőrzi magát a klímámat is hogy kell-e gáz, normálisan működik-e és ennyi. Ősz végén de inkább december végefelé kiszoktam venni a szűrőt a házból és picit kifújom kompresszorral mert levél maradványok meg némi por szokott lenni. Akkor a házat is kifújom, kiporszívózom, levélrácsot is ki szoktam akkor takarítani meg a levegő befúvónál a ventilátort is kiszerelem és az egész légcsatornát amennyire hozzáférek kiporszívózom meg amennyire lehet nedves ronggyal áttörölgetem hogy ne álljon benne a por. A pollenszűrőt akkor még vissza szoktam rakni az nyárig még simán alkalmas a feladatára. Persze ha mégsem akkor kap bele másikat ezért van itthon nekem tartalék mert ha egyszer cserélek akkor gyorsan veszek egy másikat hogy legyen. Azért csinálom így mert egyszer jártam úgy hogy kivettem a pollenszűrőt ellenőrzésre meg hogy kifújjam belőle a port és sikerült beleejtenem egy pocsolyába ami végett szét is ázott így mehetett a kukába.
2021. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!