Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A klímának bekapcsoláskor...

A klímának bekapcsoláskor azonnal hideg levegőt kell fújnia?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel vettem egy egyéves autót, szóval túl sok gond nincs vele, viszont a klímát akkor nem próbáltam ki. Eddig nem klímás autóm volt, ezért nemrég a melegebb napokban bekapcsoltam, hogy hűt-e. Alacsony hőmérsékletre állítottam, és bekapcsoltam, be is indult a levegőfújás, de a kezemet odatartva nem érzem, hogy hideg lenne a levegő, amit fúj.


Az lenne a normális, ha hidegre állítva és bekapcsolva azonnal hideg levegőt tud fújni? Vagy ezt csak egy némi idő elteltével kellene produkálnia?



2021. máj. 13. 23:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Kell neki egy kis idő mire lehűl. Ha mész is az autóval, ez hamarabb bekövetkezik, mint alapjáraton, mert a kompresszort közvetlen a motor hajtja.
2021. máj. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
10-20 perces úton nem éreztem továbbra sem, hogy hideget fújna. Gondolom ennyi idő után már érezhetően hidegebbnek kellene lenni a levegőnek, amit fúj.
2021. máj. 13. 23:19
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
menet közben azonnal kell löknina hideget, ha bekapcsolod.
2021. máj. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
elment a gáz. Vidd szervizbe, de ne csak töltésre, hanem keressék meg hol szivároghat a gáz.
2021. máj. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem löki, úgyhogy akkor valami nem stimmel. Úgy tudtam, hogy 1 éves autónak még nem kell klímatöltés, de ezek szerint valami mégsem stimmel. Az elszivárgó gázon kívül más oka lehet?
2021. máj. 13. 23:22
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan a klímát is bekapcsoltad? Az nem elég ha hidegre állítod a hőmérsékletet. Attól még nem fog elindulni a klíma, ha az ki van kapcsolva.

Ha bekapcsoltad és minimumra állítva a hőfokot így sem fúj hideget, akkor gond lehet vele. Nézd meg a motortérben, hogy a klímakompresszor elindul-e egyáltalán!

2021. máj. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nincs külön gombja a klímának. A hőmérsékletet lehet beállítani digitálisan, és aztán van AUTO mód, hogy azt tartsa:


[link]


A klímakompresszort majd megnézem, ha megtalálom netes képek alapján.

2021. máj. 14. 07:33
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Hm... az érdekes, nekem Opel Astra K-m van, kétzónás digitális klímával és a hőfokszabályzón és auto álláson kívül is, attól függetlenül lehet ki/bekapcsolni a klímát. Előző autóimnál is mind így volt.

Ez milyen típus?

2021. máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Corsa. Itt is be lehet állítani a hőmérsékletet AUTO módon kívül is. Feltételezem, hogy akkor azt a hőmérsékletet kellene fújnia, ami be van állítva neki.


AUTO módban meg a beállított hőmérsékletet tartja az utastérben.


Ha be van állítva hőmérséklet, pl. 20 fokra van állítva kinti 30 fokban, akkor milyen plusz dolgot csinálna ehhez képest a klíma gomb? A 20 fokból egyértelmű, hogy hűteni kell az autónak, nem?


Neked ha csak a hőmérsékletet van állítva alacsonyabbra, akkor még külön be kell nyomni a klíma gombot is ezen kívül?

2021. máj. 14. 09:29
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Kizárásos alapon ez egy D Corsa lesz. Ajánlom figyelmedbe a kezelési útmutató áttanulmányozását. Le van írva benn, hogy kell bekapcsolni a klímát. Ha nem kapcsolod be, csak a hőfokot tekergeted, ne csodálkozz rajta, hogy nem hűt!
2021. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!