Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alábbi szituációban fogyasz...

Az alábbi szituációban fogyaszthat az autóm a lent leírt okból kofolyólag többet? Folyt lent.

Figyelt kérdés
Az autóm ventillátora megőrült. Ha kell , ha nem megy. Konkrétan pl áll a kocsi 2-3 napot, beindítom, eltelik 2-3 perc vagy megyek fele 1-2 kmt és bekapcsol. Holott a motor kanyarban sem üzemmeleg 😁😁. Lényeg a lényeg: Villamosságis megnézte futólag. Vagy kábel baj lesz, amit orvosol ott helyben, vagy legrosszabb esetben ventillátor csere. Viszint,amióta megy nonstop a ventillátor többet zabál 1 literrel, vagy kicsivel többel. Ez lehet attól, hogy a ventillátor hűti a motort nonstop, és nem tud rendesen bemelegedni? Óracsoporton 90 foknak jelzi a vizet, de pl 10-15 perc állás(mentem ezelőtt vele kb 20kmt), majd 10-15 perc alapjárat után csak 78 fokosnak mutatta a laptop. Én ezzel magyarázom a fogyasztást, hogy mindig megy a venti, és hiába éreztem a blokkot forrónak(el is kellett kapni az ujjam), de így sem tud e miatt kellően bemelegedni. Ti mit tippeltek? Nem vagyok be…. Emiatt az 1-1,5 töblet fogyasztás miatt. Pusztán érdekel a véleményetek. Ennyi. A3 1.9 pd motor.
2021. máj. 14. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon nem áll össze amit írsz.

Kábel baj? Ha szakadt sose megy a ventilátor, ha zárlatos, mindig megy. És ez kb. a gyujtás ráadásakor indul is.

De azt mondod, eltelik 2-3 perc! Valahonnan "vezérlést" kap, és az nem a kábel..

Ventilátor csere? Egy jó ventilátort? Annak az a dolga, hogy forogjon nem? Azt teszi, más kérdés, hogy nem akkor, amikor kéne.

De ezt a motor honnan a fenéből tudja. Egyet tud, ha áramot kap, forog.

Örülj neki!

Minél hidegebben jár a motor (ez minden hidegindításnál azzal kezdődik), annál többet fogyaszt, aztán ahogy melegszik "befele" csökken a fogyasztás, kezd a rend helyreállni.

Ha rossz a termosztát (mindig nyitva van), az is okozhat túlfogyasztást, mert sose jön el "rendes" állapot.

Bár itt is van ellentmondás a leírásod alapján, nem áll össze.

Nézd meg a ventilátor kapcsolóját, valahol a hűtőn szokott lenni (vagy máshol)

2021. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2 ventillátor van a keretben. A nagyobb közepén van az érzékelő, és azzal lesz a gond elvileg. Mivel a két ventilátor külön-külön nem lehet cserélni, így egy újat kell venni.
2021. máj. 14. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak az érzékelőt nem lehet cserélni?

Amit írsz, aszerint 2 hibátlan ventilátort fogsz cserélni egy érzékelő helyett, amibe az bele van gyógyítva(?)

2021. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem lehet cserélni megkérdeztem, már a lángba, meg a bárdiba is. Illetve haver is azt mondta aki ilyen kocsikat szokott bütykölni.
2021. máj. 14. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor örülök, hogy nincs a hűtőmön hőkapcsoló, a hőérzékelő nem a ventilátorban van, hanem a motorvezérlő kapcsolja a ventilátort a vízhő alapján. Egy pár hibalehetőséggel kevesebb van így.
2021. máj. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!