Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám kiszámolni,...

Hogyan tudnám kiszámolni, hogy megérné-e hibrid autót vásárolnom?

Figyelt kérdés
Heti szinten 350 km körül vezetek vidéken. Kb. a fele ennek amit lakott területeken, szóval ahol 50-60 km/h körül megyek. Nőként nem igazán vagy jártas a témában, de hamarosan új autót vennék, tetszik ez a félig környezetkímélő megoldás, jó lenne spórolni is az üzemanyagon, de nem tudom, hogy megérné-e nekem. Ha mondjuk havi szinten pár száz forintot spórolnék rajta, az úgy gondolom nem feltétlenül érné meg. Hogyan lehetne kiszámolni?

2021. máj. 15. 11:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Az autó amiben gondolkodom, az új Toyota Yaris, hogy példát mondjak.
2021. máj. 15. 11:28
 2/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben lakott területeken is ilyen értékkel számolsz (50-60km/h), akkor biztosan nem nyersz egy hibriddel semmit. Bár szerintem lakott területen belül jó, ha összejön egy 25-30km/h-s átlag, egy Yaris hibrid előnye akkor jelentkezik, ha sok benne a lassú, tötymörgős autózás.
2021. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

Mindenképpen megéri.

A hibrid árát lazán le lehet alkudni a nem hibrid verzióéra, vagy közel hozzá.

Ebből kiindulva veszteni semmiképpen nem fogsz.

2021. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Beviz Elek ***** válasza:

Ha csak az anyagi részét nézed akkor nem éri meg. Vegyél 2 millióval olcsóbban egy mild hybrid Swiftet, az minimálisan ha többet fogyaszt így a megspórolt 2milliót nem tankolod el az élettartama alatt sem.


Ha a kényelem is számít akkor Yaris. Nincs váltogatás, képes tisztán elektromosan is menni így araszolásnál nem zörög alattad. Persze ez még mindig a szappantartó kategória, de a Corolla/Swace, CT200h más árkategória.

2021. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mindenképp kis autóban gondolkodom, ebben érzem magam kényelmesen :)

Hát nálunk lakott területen belül is lehet tempósan haladni szerencsére, mert nincsenek dugók sem túl nagy forgalom, szóval "tötymörögnöm" nem kell soha, ezért is vacillálok, hogy megéri-e nekem anyagilag az a +2M Ft.

2021. máj. 15. 15:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Városon belül ha nem tötymörögsz, akkor kevesebbet fogyaszt a hibrid mintha 10 méterenként lámpánál kellene megállni, vagy nagy forgalom, lassú haladás.

30-50es tempóra hibátlan, az akksi jobban tud tölteni, utána pedig többet tud az ajtó elektromosan menni.


Környékünkön 30-as tábla van mindenhol, plusz iszonyat lassú haladás, és a hibrid RAV4 10et eszik így 😂


Nem bánod meg a Yarist.

2021. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!