Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert ilyen dragak az autoalka...

Miert ilyen dragak az autoalkatreszek? A legkisebb csavarert vagy kis muanyag darabert is elkernek 1000-3000 ft-ot!

Figyelt kérdés
2021. máj. 16. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Van 20Ft-ért is műanyag alkatrész, és igen, van 3000Ft-ért is. Milyen alkatrész árán akadtál ki ennyire?
2021. máj. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Listát kérek!
2021. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Mert ha szükség van rá, megveszik, nem tudják mással helyettesíteni. Én kb 5 éve vettem egy félt tenyérnyi beltéri műanyag burkolatot, mert a régi megsérült és nem akartam így évekig nézegetni. Bontóban volt, vagy nem az a szí, ami nekem kellett. Így kénytelen voltam 9000Ft-ért megvenni. Pedig semmi extra, egy pár grammos műanyag burkolat.

Ugyanígy az alvázon lévő műanyag dugók elkezdtek repedezni. Mivel nem akartam, hoyg emiatt szétrohadjon az autó alja, az összeset kicseréltem újra. Egy marék műanyag dugót vettem, aminek az előállítása talán 10Ft darabonként, mégis 15.000Ft-ot otthagytam érte. De nem tudtam mit tenni, megvettem, mert kellett. Ezt használják ki.

De ez más műszaki specifikus területen is így van. Laborban dolgozom. A laboreszközök is hihetetlenül drágák. Pl egy az egyik műszerhez kellett egy két literes műanyag, sima polietilén műanyag folyadéktároló lakon. Sima vizes oldat megy bele, semmi extra igény nincs. Annyi csak hogy a szájának a menete speciális, nem tudod mással helyettesíteni. Az előállítása szerintem nem több 20Ft-nál. Na ez a flakon 200.000Ft! Én nem tudsz mit csinálni, vagy a kukába dobot a 20 millió forintos műszert és nem használod, nem termelsz vele hasznot, mert enélkül nem tudod használni, vagy megveszed ennyiért hozzá az egyszerű műanyag flakont.

2021. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*Bontóban NEM volt, vagy nem az a szín, ami nekem kellett...
2021. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Evekkel ezelott az egyik automhoz bementem a boltba, megvettem a cuccokat az autohoz. A levegoszuro, uzemanyagszuro, olajszuro egyutt olcsobb volt, mint a pollenszürő..
2021. máj. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5, ez így van, a pollenszűrő általában mindig drágább mint a többi. Főleg ha aktívszenes és gyári vagy jó minőségűt veszel.

Az én autómhoz pl MannFilter szűrők:

levegő-: 5000Ft

üzemanyag-: 3000Ft

olaj-: 2800Ft

Pollen-: 12000Ft.

2021. máj. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 krwkco ***** válasza:
48%
Ha már behúzták a vevőt a csőbe, az autógyártók további extra hasznot akarnak az alkatrészekből.
2021. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

#1, olyan a példád, mint a viccbeli 1000 forintos kalapácsütés. 10 forint volt az ütés, 990, hogy tudták hova kell ütni.

Persze egy darab edény előállítása 200 ft, ha csak a nyersanyagot nézed, de mivel laborműszerből nem adnak el milliós példányszámban, egy ilyen flakon, edény felszerszámozása (ami sokmilliós tétel) is sokkal kisebb darabszámon oszlik el. Másrészt egy laborban mindenről van műbizonylat, jegyzőkönyv. Arról az edényről is, hogy az akkora, a központossága az előírt értéken belül van (nem ovális, stb).

Mivel gyógyszergyárakban hitelesítek műszereket, tudom hogy milyen paramétereket szoktak ellenőrizni, amik amúgy adottak, mert egy gép egyszerűen nem tud annyira szétkopni hogy elmenjenek ezek az értékek, de keverőtengelyek ütése, tengelyek függőlegessége, a keverőefény függőlegessége, központossága... mindent mérni kell, amiről papír készül. És ennek a jegyzőkönyvnek a birtokában lehet csak használni a műszert. Nem az edény, a tengely, stb kerül annyiba, mint amennyit mondtál, hanem az hogy van hiteles papírod arról, hogy az az edény tényleg olyan, amilyen, használható a mérésedhez. A különböző közegeket is összekeverhetnéd mindenféle olcsó folyadékból, autósbolti desztillált vízből, konyhasóból, háztartási sósavbül, de nem teheted meg, helyettük a 10-20-50x olyan drága anyagokat kell használnod, amiknek hiteles papírjuk van róla, hogy az anyag az, ami a csomagolására van írva.

2021. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocsánat, a #3-nak szántam
2021. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves előző!

Rendben, bizonyára sokkal jobban tudod nálam, hogy miről van szó.

Egyébként ez egy ionkromatográf elmenstrárló edénye SEMMILYEN műbizonylat, vagy jegyzőkönyv nincs róla. Én bontottam fel a gyári csomagolást, egyetlen szállítólevél volt amit mellékeltek hozzá. Őszintén szólva nálunk az auditor nem szokott ilyet kérni ilyen lényegtelen alkatrészről. Mint ahogy írtam azon kívül hogy tároljuk benne a vizes oldatot, semmilyen mechanikai alkatrésszel, "tengellyel" nem érintkezik. Semmilyen speciális funkciója nincs. Egy tároló kanna, amire fel lehet csavarni egy fedelet, ennyi. Ha lenne bármilyen olcsó bödön, amire jó a fedél menete 100%-osan ki lehetne vele váltani.

De nyilván megint hazudozok, mert nincs jobb dolgom, ezzel szórakozom. Úgyhogy jöhet erre is általad a lepontozás, hiszen úgyis mindenkinél mindent jobban tudsz látatlanul és ismeretlenül is. Ez természetesen nem is lehet kérdés.

Elképesztő milyen emberek vannak... :(

2021. máj. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!