Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem olvasható motorszám?

Tmark88 kérdése:

Nem olvasható motorszám?

Figyelt kérdés
Vettem egy Passat b5 öt, el vittem eredetvizsgára ahol kiderült, hogy nem olvasható a motorszám, az eredetvizsgáról kaptam papirt de ebben benne van az a szöveg, hogy jogtalan beavatkozás nyoma nem látható, vagyis természetes elhasznalodas, van idopontom műszaki vizsgára ahol megoldhato a motorszám probléma, de igy kifutok a 15 napos határidőből bőven. Igy az lenne a kérdésem hogy ezzel a "sikertelen eredetvizsgával" át tudom iratni?

2021. máj. 17. 01:59
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Természetes elhasználódás, hát hogyne. :D Természetesen nem lehet így átíratni az autót.
2021. máj. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted nem rozsdasodhat a motorszám?
2021. máj. 17. 02:33
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Rozsdásodhat, attól még látszani fog.
2021. máj. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
En most vettem. Lehet lecsiszoltak, de az eredetvizsgán ezt állapították meg, és nem latszik egyáltalán
2021. máj. 17. 02:39
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
MIkor a motorszámmal van valami 100-ból 99 esetben direkt történt vele valami
2021. máj. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Szarnak a motorszámra, beleírják a forgalmiba, és kész, mehetsz műszakira.

Ezen csak az itteni gyk-s hülyegyerekek rugóznak, akik arra élveznek, ha valakinek valami kára van.

2021. máj. 17. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Hívd fel az okmányirodát és mondd el a problémát. Biztos tudnak rá megoldást. Egyébként ilyenkor nem kell műszaki vizsga, csak egy bevizsgálás valamelyik NKH állomáson. Nekem még a sorba sem kellett beállnom.

Oldalt félreálltam, kijött egy szaki, megnézte, lefotózta, majd kaptam egy papírt, hogy típusazonos a motor és lehetett átíratni. Talán fél óra volt az egész és 2e Ft körüli összeg.

Az ilyen malőrök elkerülése miatt kellene a vásárlás előtt elvégezni az eredetvizsgálatot, mert ez az egész procedúra az eladó dolga lett volna.

A kirohadt motorszám pedig teljesen valós dolog. Nálam csak egy szám nem látszódott a fotón és már vihettem is bevizsgálásra.

2021. máj. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Létezik ilyen rengeteg autónál, 12 éves, általunk újonnan vásárolt autónál is ugyanebbe a problémába ütköztünk, egyszerűen olyan helyen van a motorszám, hogy odagyűl a só, víz, stb, és elrozsdázott.
2021. máj. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elvittem szemlére de ott mindenbe bele kötöttek, állítólagos olajfolyas, stb stb, azt mondta vagy megcsináltatom es vissza viszem vagy vigyem műszakira ott könnyebben átmegy
2021. máj. 17. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!